• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.772118.8473
Euro20.425820.5076
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam185
Toplam Ziyaret5337322
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Ömer ÖZKAYA
Terör ve moda
27/10/2015
Terör ve moda
 
Ekim 22, 2015
 
Bir millet arasında kanun ve nizama boyun eğme fikri yok olup, herkes hareketlerinde keyfine tabi olursa, o millet, dekadans denilen yok olma felaketine kadar gider... 
 
1930'lu yıllarda, bölücüler, Ağrı Dağı'nın zirvelerine yerleşir, günün şartları içinde ve elimizdeki askeri uçakların kabiliyetinin yetersizliği sebebiyle, buraya tam ve mütekamil bir operasyon yapılamadığı için, buradaki fesat yuvaları, memleket içindeki ve dışındaki bazılarına ümit verirdi. Ağrı Dağı'nın yerini daha sonra Kandil aldı. 
 
Siyasete yön veren araçlar ve bunların "görünen" idarecilerinin kimlikleri, ülkeye ve döneme göre her zaman değişir. Kıyafet alanındaki moda gibi, siyasete yön veren eylem türlerinin de modası vardır. CHP döneminde Meclis'te Arapça ezanlar okunur, Atatürk'ü Koruma Kanunu'nun sahibi Demokrat Parti iktidarında Atatürk heykelleri parçalanır, Atatürk'ten bahsetmeyen tarih kitapları, Milli Türk Talebe Birliği'nce törenle yakılır ve külleri yazarına gönderilirdi. Radyo'dan saat başı verilen "Ajanslar"la, vatandaş Komünizm'e karşı "uyanık ol"maya çağırılır, memleket saat ayarının yanısıra, halka bir de NATO ayarı yapılırdı. 
 
Mucidi CIA olan "Kızıl Domuz" ifadesiyle İslam dünyası içinde aşağılanmak istenen ve "Tüm dünyayı dinsiz yapacaklar, aman dikkat" denilen Rus Komünistler, tehdit ve tehlike olmaktan kendiliğinden çıktı. Karşıt görüşlü grupların provakatif hadiselerle karşı karşıya getirilmesiyle yapılan hareketlerin yerini, bir avuç yetiştirilmiş terörist eylemleri aldı. 
 
Meydana gelen bütün savaşlara bir koalisyon tarafından karar verildiğinden, savaşın; savaş koalisyonunu oluşturan her bir tarafın menfaatlerini savunacak şekilde çok sayıda hedefi gözetmesi doğaldır. Misyon tamamlanınca, Taliban, El Kaide ve IŞİD gibi örgütlerce, din uğruna yapıldığı ileri sürülen mücadele de tedavülden kalkacaktır. 

Terör olayları ve manüplasyon 
 
İngiliz Haber Ajansı Reuters, 5 Ocak 1999 günü abonelerine şu haberi geçmişti: "Soğuk Savaş dönemi sırasında iki süper gücün, sınır ötesi operasyonlarında önemli roller oynayan casuslar, artık uluslararası finansal operasyonlar için kafa yoruyorlar." 
 
Günümüz küresel mücadelesinin araçları, terör örgütleri ve ekonomik manüplasyonlardır. Yemen'le Suud arasındaki mücadele, bölgesel düzeyde dahi ne "etkileyen" ve ne de "belirleyen"dir, mücadele her zaman olduğu gibi, büyük güçler arasındadır. 
 
Küresel güçlerin dünya ölçeğinde yürüttüğü mücadelenin görünen yüzünde terörü yok etmek, demokrasi getirmek olduğu söylense bile, temelde diğer ekonomilerin enerji ve hammadde kaynaklarına, pazarlarına hükmetmek ve onları kontrol altında tutmak arzusu yatar. 
 
Yeryüzü, giderek gökyüzünün hakimiyetine girerken, gökyüzünde salınan Mata Hari'ler, fersah fersah uzaklardan köstebek yuvalarını dahi dinlerken, ABD ve NATO gibi küresel güçlerin, terörle mücadele ettiği ama arzulanan seviyede başarılı olamadıkları düşünülemez. Sahibince, kullanılan bir aracın yok edilmesini beklemek, ahmaklık alametidir. 
 
Doğal ömrünü tamamlamak üzere olan bir yapı, yüksek bir bedelle bize satılmak isteniyor. Gelişmeler, provakasyon hadiseleri çıkarma ve ülkeleri istikrarsızlaştırmada, insanlı terör örgütlerinin yerini, insansız hava araçlarının alacağını gösteriyor.
 
Uluslararası terörizm, artık uzayda cereyan edecek.
 
Ömer Özkaya / Güneş Gazetesi


707 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Oyunu anlayamamak - 08/03/2016
Oyunu anlayamamak
Dünyanın bir ahlak hareketine ihtiyacı var - 01/03/2016
Dünyanın bir ahlak hareketine ihtiyacı var
12 Mart Muhtırası - 07/02/2016
12 Mart Muhtırası
Parçalanmışlık - 02/02/2016
Parçalanmışlık
ABD’ye Devredilişimiz - 26/01/2016
ABD’ye Devredilişimiz
Yönlendirme - 21/01/2016
Yönlendirme
Tilki Uygarlığı - 17/01/2016
Tilki Uygarlığı
Öngörmek - 13/01/2016
Öngörmek
Olaylarla Esir Alınmak - 22/12/2015
Olaylarla Esir Alınmak
 Devamı