• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam367
Toplam Ziyaret5374377
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Yalçın KOÇAK
info@yalcinkocak.com
MÜZMİN MUHALEFET…
02/03/2015
MÜZMİN MUHALEFET...
 
Muhalefette ihtiyarlamak nasıl bir şey acaba?
 
CHP ve MHP'liler dönüp geçmişlerine baksalar en son ne zaman iktidarda idiler? yaptıkları son eser, ürettikleri son fikir nedir?
 
Ürettikleri siyasete literatür olarak koyabildikleri fikir projeleri nedir?
 
MHP halâ demokrasiyle yönetilen ülkemde gerçekleri gizleyerek, Türklerin ve Müslümanların hak gasplarını görmezden gelerek Kaderine razı sömürgenin sarı sendikası gibi davranmaya devam eder, Demokratik Milliyetçilikten, evrensel değerlere, kıymetlere, oluşumlara saygılı ama Emperyal Milliyetçilik kulvarına çıkmıyor, çıkamıyor, çıkarılmıyorsa; Arka odasının Manş ötesi kombinasyonunu bilmiyor, görmüyorsa varsın pazarda bulunsun.
 
Pazarda olması, mezarda olmasından daha faydalı olacak diğer siyasi partimiz ise adıyla müsemma Cumhur'un idaresini kurduğunu ısrarla söylemesine, adında iki tane Halk (biri Cumhur + öbürü de Halk) olması sebebiyle Millet olmasa da olur kibrini kazanmış, belki bunun antikorunu üretmeyi dahi düşünmemiş Manayı Milletten kopuk bir CHP ve de özürlü Alandan gelen genç bir HDP bu seçimde barajı geçerse ki geçmeli ve de geçecek işler ve söylemler geliştirdikleri görülüyor.
 
Aynalar size ne söyleyecek merak ediyorum.
 
Yunanistan Syriza söylemlerinizde de konuyu yeterince bilmediğiniz ortaya çıkıyor.
 
Şekil 1A'daki gibi İngiliz Comonwelt'i olan Yunanistan, Lozan imtiyazıyla kurulan bir peyke devletti, oda bizim gibi çağırılan bir devletti, çağıran değildi.
 
1945'de Ruslar, Yunanistan da çok güçlendiler. Komünizm ciddi olarak gelişti, papucu bağlı gören İngiliz 1945'de Yunanistan'a asker çıkardı. 1 milyon şecereli Komünist dağlardan Bulgaristan'a kaçtı. Vatan aşkıyla yıllarca yaşadıkları Bulgaristan da farkında olmadan Milli Komünist oldular, Komünizmin Dünya da yok olup Yunanistan'da yeşermesini işte bu Milli Komünistlerin fikir dünyası üzerinden düşünmek gerekir.
 
Benim ülkemde Milli Komünistlerini yetiştiriyordu bürokrasiye sızmış İngiliz memurlarınca boğazlatıldılar, Karadeniz'de.
 
Mustafa Suphiler şayet Karadeniz'de boğulmayıp Anadolu'ya çıkabilseydiler, bizde Troçki yerine Sultan Galiyev'le zamanında tanışabilmiş olsaydık ve tabi o üç arkadaş içlerine sokulan hainlerce suça teşvik edilip zanlı yapılmasalardı, İp boğzlarına geçirilmeseydi, zararlı fikir sahibi, mevcut müeses nizamın muhalifi, yok edicisi olarak ihbar edilmeseydiler evet çünkü onlarda Tam Bağımsızlık diyen Milli Solcuydular işte CHP'nin 6 okundan Milliyetçiliğe sahip olanların Ruhlarına Fatiha.
 
Yeni oklar konmalı; Fatih'de, Fatiha'da olmalı.
 
Sömürüye, Sömürge yönetimine karşı olunulmalı.
 
Halkın, Milletin istediği kadar Laik ve Demokrat olunulmalı.
 
Hırsızlığa, haksız kazanca itibarsızlıkla cevap verilmeli, Karşı duruş sergilenmeli.
 
Yalana, Talana bulaşmış Rantiyecilikle şehirleri soymuş, soğana çevirmiş imarcılar, mimarcılar, mühendisler ve müteahhitler köyleriyle birlikte anılarak telin edilmeli.
 
Gelelim gün'ün dem'ine şayet arkasından bu Milletin beklediği sınır ötesi değil, sınırların ötelenmesi meselesi askıda kalacaksa vay o Bayrağı direği ile birlikte söktürenlerin haline vay ki, ne vay...
 
"BM sınır hukuku; Bir ülke sınırlarını korumuyor, koruyamıyorsa, mağdur ülke sınırını öteleyebilme hakkına kavuşur, diyor." Bilinmesinde yarar var.


1613 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

UNUTTURULAN TARİH… - 08/03/2016
Kut-ül Ammare; Tarihimizdeki şerefli birçok sayfadan birisi ve 100.yılı önümüzdeki 29 Nisan’da gelecek olan kutlu gün.
61, BİTyeniği VAR..! - 01/03/2016
61, BİTyeniği VAR..!
BULGARİSTANDA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÜN - 01/03/2016
BULGARİSTANDA ÇOK ÖNEMLİ BİR GÜN
BREXİT, İngiliz dışarı.. - 02/02/2016
BREXİT, İngiliz dışarı..
Yeni YÖK? - 26/01/2016
Yeni YÖK?
KAOTİK AVRUPA… - 17/01/2016
KAOTİK AVRUPA…
ÜÇÜNCÜ BİN YIL… - 13/01/2016
ÜÇÜNCÜ BİN YIL…
Yine mi Musul?.. - 22/12/2015
Yine mi Musul?..
KORKU İMPARATORLUĞU, ARMAGEDON - 15/12/2015
KORKU İMPARATORLUĞU, ARMAGEDON
 Devamı