• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam263
Toplam Ziyaret5374273
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Batı Trakyalı AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu Türkiye Büyük Millet Meclisinde yaptığı konuşmada 1988 ve 1990 yıllarında Batı Trakya'da yaşanan 29 Ocak olaylarını anlattı.
29 Ocak 1988 ve 1990 Olayları Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde düzenlenen törenle anıldı.
Doğu Karadeniz bölgesinin tarihsel, kültürel ve jeopolitik merkezi olan Trabzon’un ve bu bağlamda Karadeniz bölgesinin, büyük Karadeniz havzasının konumu, kamuoyu ve her kademeden yöneticileri soğuk savaş sonrası ortaya çıkan denklemde ilimizin ve bölgenin üzerinde oturduğu potansiyelin “tam anlamıyla farkında” değildir.
I.Dünya Savaşı’nın 100. yılındayız ve AB baskılasa da Balkanlar’daki gerilimli hat kendini yine belli ediyor.
Batı Trakya Türkleri’nin 29 Ocak Milli Direniş Gününü Anıyoruz
29 OCAK Milli Direniş Günü
FUEN: “Yunanistan AB Dönem Başkanlığı’ndan Batı Trakya Türk Azınlığı’nın Lozan Antlaşması’ndan doğan haklarına saygı göstermesini talep ederiz”
Yunanistan Türkleri Derneği Yönetim Kurulu olarak hayatın baharında vefat eden Enes Ali'ye Allah'tan rahmet, kederli ailesine,yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.
Aslen Batı Trakya kökenli olup 30 Mart 2014’te yapılacak olan Yerel seçimlerde belediye başkanlığı için aday adayı olan 4 Batı Trakyalıdan 2’sinin adaylığı kesinleşti.
29 Ocak’lar için düzenlenecek anma etkinlikleri çerçevesinde İzmit’teki “Milli Kimlik ve Direniş Anıtı”na karanfil bırakılacak ve “Mehmet Hilmi Çeşmesi”nin açılışı yapılacak.
“2007’de bu yasa gündeme geldiği sırada önümüzdeki yıllarda sünnetsiz imamların geleceği uyarısında bulunmuştuk. Sonradan Kur’anı-ı Kerim’i Yunanca öğretecekler, dinimizi Yunanca öğretecekler dedik. Kimisi inandı, kimisi güldü geçti. Olayların ve zamanın beni haklı çıkarmasından ötürü üzgün olduğumu söylemek istiyorum.”
Öğretmenler Türk, öğrenciler Türk fakat ders Yunanca anlatılıyor. Biri demiş ki; ‘ben yıllarca abdest almadan namaz kılıyorum. Olmaz öyle şey demişler, ‘ben yaptım oldu’ demiş o da. Bu hikayeyi herkes bilir. Bu iş de ona benziyor.
“Din öğreticileri” İslam dinini Yunanca anlatacak.
Batı Trakya camiasına büyük emekleri geçmiş dava adamlarımızdan merhum Hasan BEKİROĞLU’nun zevceleri Emine BEKİROĞLU hanımefendi vefat etmiştir.
Cengiz Bodur'un hazırlayıp yönettiği Batı Trakya sorunlarını ele alan muhteşem bir söyleşi programı, 13 Ocak Pazartesi günü TÜRKİYE saatiyle 23.30'da Rumeli TV'de yayınlanacaktır...
Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmesine vesile olan Mevlid kandiliniz mübarek olsun.
... 71 ...