• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam287
Toplam Ziyaret5352636
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Yunanistan Türkleri Derneği-YUNTÜRK Yunanistan’dan göç etmiş veya orada yaşayan Türk ve akraba toplulukları ile ilgili çalışmalar yapmak ve bununla ilgili sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak amacı ile 23.03.2012 tarihinde kurulmuştur.
Avrupa Parlamentosu (AP) “Avrupa Birliği’nde Temel Hakların Durumu” konulu kararı kabul etti.
BULGARİSTAN’DA TÜRK VE MÜSLÜMANLARIN “ADLARINI DEĞİŞTİRMEK”SURETİYLE UYGULANAN ASİMİLASYONUN 30.YILDÖNÜMÜNDE YAYINLANAN BULGAR GİZLİ ARŞİV BELGELERİ-(2)
Finansbank'ın sahibi ve en önemli hissedarının Yunan Kilisesinin olduğu Yunan NBG (National Bank of Greece-) Bankası 4. Levent’deki 40 katlı ‘Kristal Kule’yi satın aldı.
Rodop, İskeçe, Meriç, Kavala ve Drama illerinden meydana gelen Doğu Makedonya - Trakya eyaleti başkanlığına aday olan listelerin hiçbirinde azınlıktan, eyalet başkan yardımcısı adayı gösterilmedi.
18 MART Çanakkale Zaferinin 99. Yılında Çanakkale Geçilmez diyen başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhları Şad, mekanları cennet olsun.
Lisansüstü eğitimini Türkiye’de burslu olarak almak isteyenler için Türkiye Bursları’nın 2014 yılı lisansüstü başvuruları başladı.
Geçtiğimiz günlerde Babil Derneği (Bağımsız Araştırma Bilgi ve İletişim Derneği) tarafından, Tophane Lüleci Hendek Caddesi’ndeki eski Tütün Deposunda “20 Dolar 20 Kilo” adlı 30 Mart’a kadar devam edecek olan bir sergi açıldı.
“Biz hiçbir siyasi partinin yandaşı ve arka bahçesi değiliz. Bu tür söylemlerde bulunanlara hakkımı helal etmiyorum” diyen Genel Başkan Bölükbaşı sözlerine şu şekilde devam etti;
HÜSAMETTİN TAŞDEMİR-Yeni Marmara’daki köse yazısı-
ERDOĞAN ASLIYÜCE’NİN “BOSNA HERSEK’TEN KOSOVA’YA” KİTABI ÇIKTI.
Rumeli Balkan Federasyonu üyesi kardeş derneklerden RUBASAM- Rumeli Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi Derneği Iğdır Balkan Türkleri Derneği´ni ziyaret etti...
SEÇİMLERİN ARİFESİNDE
Yunanistan’ın başkenti Atina ‘Türk Kültür Haftası’, Muammer Ketencoğlu ve Zeybek Topluluğu’nun verdiği konser ile sona erdi. Paleo Faliro Belediyesi Konser Salonu’na akın eden yüzlerce müziksever, keyifli anlar yaşadı.
Öncelikle Ukrayna-Kırım krizindeki son gelişmelere bir göz atalım. Tırmanan krizde, ABD’nin Rusya’yla olan askeri işbirliğini askıya alması ve NATO’nun Moskova ile ilişkilerini tümüyle gözden geçirme kararı beraberinde yeni bir misillemeye yol açmış durumda.
Sivil toplum da toplum deniyor ya durmadan.Bu konuda yapılan çalışma sonucunda Türkiye’de 150.000 STK adına ulaşılmış.Vay canına diyorsunuz bu ne sivil iştah! Araştırınca bunların 75.000 tanesinin mahkeme kararıyla kapatıldığı gerçeğiyle karşılaşıyorsunuz. Kumar oynatmaktan tutun da sahte evrak düzenlemeye kadar çeşitli nedenlerle.Geriye kalan 75.000 STK’dan ancak 1500 tanesine ulaşılabilmiş. Yani adres,telefon gibi iletişim bilgileri ve mekanı olmadığından.
... 67 ...