• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam260
Toplam Ziyaret5374270
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Sarıyer Belediyesi ve YUNTÜRK Genel Başkan Yardımcısı Ehat Can önderliğinde İskeçe Türk Birliği'ne gönderilen 10 (on) adet tekerlekli sandalye, 15 Şubat 2014 Cumartesi günü ihtiyaç sahibi kardeşlerimize teslim edildi.
Yuntürk kurucu üyesi Av.Özcan Pehlivanoğlu Rumeli Balkan Federasyonu üyesi ve İstanbul'da faaliyet gösteren Kosova Priştineliler Derneğinde "Balkanların Dünü ve Bugünü" konulu bir konferans verdi.
Rodop Arıcılar Derneği IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren'i makamında ziyaret etti
Batı Trakya Türk azınlığın birçok sorunla mücadele ettiğini de belirten Büyükelçi, müftülük sorunun ise öncelikli ve önemli olduğunu belirtti.
Birileri de bizi BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞI'nın sorunları Brüksel'de gündeme getirildi diye basın bültenleri ile kandırıyor. Birileri yalan söylüyor...
ABTTF Başkanı Halit Habipoğlu ve DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş Brüksel’e ortak resmi çalışma ziyareti düzenledi.
Halit Halil ibram’ın başkanlığını yaptığı Rodop Çevreci Arıcılar ve Arı Sevenler Grubu üyelerinden oluşan arıcılar B.Trakya Rodoplara özgü balı İstanbul Feshane’de tanıttılar
Facebook’ta açılan Bulgaristan Türk Cumhuriyeti sayfası, Bulgar medyalarına düştü.
CHP GAZİOSMANPAŞA, BAYRAMPAŞA, ARNAVUTKÖY ilçe Belediye Başkan Adayları Rumeli Balkan Federasyonunu ziyaret etti.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Istanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Rasim ACAR,YUNTÜRK’ün de üyesi olduğu Rumeli Balkan Federasyonunu ziyaret etti.
YUNTÜRK Kurucu Üyesi Av. Özcan PEHLİVANOĞLU 08.02.2014 günü saat 17.00’de Rumeli Balkan Federasyonu üyesi kardeş derneklerimizden olan İstanbul Kosova Priştineliler Derneği’nde “Tarihten Günümüze Balkanlar” konulu bir konferans verecektir.
Prof.Dr.Mustafa KAYMAKÇI: ‘’Yunanistan’daki Türk varlığı Batı Trakya’yla sınırlı değildir.’’
“Torba yasanın tamamının kanunlaşmasının ardından inşallah Balkanlar'da yaşayan sosyal güvencesi olmayan veya Türkiye'de tedavi olmak isteyip imkan bulamayan soydaşlarımız ülkemizde ücretsiz tedavi imkanı bulacak”
Kozlukebir-Arriana Belediyesi "Toplumsal Hareket" listesi yerel seçimler öncesi güç kazanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde Halit Mehmet'in listesinde yer alan Omurluköy- Omirikon Muhtarı Kamil S. Hüseyin bugün Toplumsal Hareket'in Sirkelli- Filira'daki bürosunda düzenlenen törenle harekete katıldı.
ABD Büyükelçiliği’nin düzenlediği, “Din ve Etnik Köken Sebebiyle Yapılan Ayırımlarla Mücadele Paneli, 27 Ocak- 30 Ocak 2014 tarihlerinde Atina’da gerçekleşti. Panelde Av. İlhan Ahmet, 240 İmam Yasası’nın kaldırılmasını istedi.
Rum Cemaati, devlet tarafından Türk Ortodoks Patrikhanesi'ne verilen üç kilise ile çok sayıda gayrimenkulün iadesi için mahkemeye gitti.
... 70 ...