• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam306
Toplam Ziyaret5352943
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Dünya Kadınlar Günü Kutlu olsun
Kartallar ülkesi “Shqiperia”nın modern dönem yükselişi 1992 yılında başlar.“Berlin Duvarı”, “SSCB’nin Dağılışı”, “Yugoslavya’nın Parçalanması”… ve derken öykünün son parçası Arnavutluk. Komşu pek çok ülke ve medeniyet gibi Arnavutların geçmişi de kısa bir yazı dizisiyle anlatılamayacak ölçüde karmaşık
Patrik, camiye çevrilme durumunda ‘Hıristiyan dünyasının mezhep farkı tanımaksızın yekvücut olup tepkisini ortaya koyacağını’ vurguladı.
İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet METE’nin babası Sayın Mehmet METE vefat etmiştir.
İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’nin babası Mehmet Mete, 83 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuştu. Mehmet Mete, İskeçe’nin Yassıören köyündeki evinde 6 Mart Perşembe günü vefat etti.
Fener Rum Patriği 1. Bartholomeos'un daveti üzerine, 14 ortodoks kilisesinin patrik ve başpiskoposları İstanbul'da bir araya geldi.
Rodos Adası'ndaki Müslüman Türk mezarlığında kimliği belirsiz kişilerce yırtılmış Kuran-ı Kerim sayfaları bulundu.
Yurtdışında yaşayan Yunanistan vatandaşlarının Avrupa Parlamentosu seçimlerinde oy kullanma hakkına sahip oldukları ve bulundukları ülkedeki Yunanistan büyükelçiliği veya konsolosluklarında oy kullanabilecekleri bildirildi.
Batı Trakya Türk azınlığının tepkisine rağmen uygulamaya konan “240 İmam Yasası” kapsamında devlet okullarındaki azınlık öğrencilerine yönelik olarak başlatılan Yunanca din dersine girmek istemeyen öğrencilere baskı yapıldığına dair bilgiler artıyor.
ABD Dışişleri Bakanlığı’nın 2013 “Ülkeler İnsan Hakları Uygulamaları Raporu”nu yayımlandı. Raporun Yunanistan ile ilgili bölümünde Yunanistan’daki Batı Trakya Türk Azınlığı’na “Trakya’daki Müslüman azınlık” tanımlaması ile pek çok kez atıf yapıldı.
Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ne üye olan ilahiyatçılar, yönetim kurulunun daveti üzerine 12 Şubat 2014 Çarşamba günü, derneğin toplantı salonunda bir araya geldi
20'li 30'lu yıllardaki inkılap kanunları süreci ve sonrasında resmi ideoloji, daha doğrusu İsmet İnönü Statükosu, Batı Trakya Müslümanları için sürekli bir sıkıntı oluşturmuştur. Zaten Yunanistan sınırları içinde Müslüman azınlık olmanın verdiği problemlere maruz kalan bu toplum, bu kez Türkiye'nin laikçileşme süreci ve bunun doğurduğu resmi ideoloji ve Meriç'in ötesini görmezden gelme statükosunun faturasını da öderler.
Türkiye'nin Balkanlara-Rumeli'ye ilişkin politikaları, yaklaşık yüzyıldır sorunlu ve sancılı olmuştur. Özellikle Batı Trakya sorunu yüzyılı aşkındır mevcut bir problem olarak halen bu konumunu sürdürmektedir.
İzmir´de Rodos, İstanköy ve Onikiada Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği var. Bu derneğin Başkanlığını da Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı yapıyor. Bir grup arkadaşı ile Rodos, İstanköy ve Onikiada´da yaşayan Türk´lerin sorunları ile ilgileniyor, bu sorunları ilgililere taşımaya çalışıyorlar.
YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR BAŞKANLIĞI’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ DOÇ. DR. KUDRET BÜLBÜL YTB BAŞKANI OLDU
Yuntürk Genel Başkanı Ferruh Özkan’ın sahibi olduğu şirketten otopark sorununa çözüm. Türkiye’de güneş enerjisi alanında ilk trakeri (günebakan) modelini şirketinde üreten Ferruh Özkan başkanlığındaki ekip,şimdi de otomatik otopark modelini üretti.
... 69 ...