• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam321
Toplam Ziyaret5352293
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Kalkan bu kez mavi vatana kurulacak: Türkiye fiili durum yaratma hakkına sahip Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasında başlayan 'kıta sahanlığı geriliminin' merkezinde hukuki statüsü tartışmalı olan adalar var. Yunanistan bu adalar üzerinden Doğu Akdeniz'de çok geniş bir hakimiyet alanı talep ediyor. On İki Ada'nın hukuki açıdan egemenliği Yunanistan'a ait olmayan adalar statüsüne geldiğine dikkat çeken uzmanlar, "Uluslararası hukuka göre, Türkiye On İki Ada meselesinde fiili durum yaratma hakkına sahiptir. Yunanistan'la müzakerelerden bir sonuç elde edilemez. 'Adalar Denizi Kalkanı' tarzında bir operasyonla fiili durum yaratılarak masada da kabul ettirilebilir." değerlendirmesinde bulundu.
YUNANİSTAN’A KİPİ (İPSALA) SINIR KAPISINDAN GİRİŞ YAPACAK TÜRK VATANDAŞLARINA DUYURULUR. COVID-19 pandemi sürecinde Yunanistan Kipi Kapısı’ndan giriş koşulları
YUNANİSTAN’DA BAZI ÇEVRELER SAÇMALAMAYA DEVAM EDİYOR Yunan basınında geniş bir biçimde aynı anda çıkan haberlerde, “MİT'in Trakya’daki Karanlık Oyunları - "Andro" ve "Müslüman Kardeşler" Komotini Türk Konsolosluğu” başlığıyla okuyuculara servis edildi. Batı Trakya’da hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmayan düzmece yalan yanlış haberlerle gündem yaratarak, Türkiye’nin Gümülcine’deki Başkonsolosluğunu hedef alan çevreler boş durmuyor. Ancak bununla da yetinmeyen çevreler, son olarak bir Batı Trakyalı olan ve her fırsatta Türk-Yunan dostluğuna, dinler arası hoşgörü ve saygıya önem veren IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren’i de yalan yanlışlarla kirli oyunlarının içine katmaya çalıştıkları görülüyor.
Gümülcine Türk Gençler Birliği 90. kuruluş yılı etkinliğine katılan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Batı Trakya’da temaslarda bulundu.
Yunan basınında çıkan bir özel haberde, Türkiye’nin, Yunanistan ile aralarında var olan bazı sorunların çözümü için Lahey Uluslararası Adalet Divanı’na gidilmesini talep etmiş, ancak Atina ise Türkiye’nin bu teklifini reddettiği belirtiliyor.
CUMHURİYETİMİZİN İLANININ 95.YILINDA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü, AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ, GAZİLERİMİZİ SAYGI, RAHMET VE MİNNETLE ANIYOR, CUMHURİYET BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ
“Altın Şafak” (Hrisi Avgi) üyesi olduğu belirtilen aşırı sağcı bir grup tarafından Selanik’in ortasında Türk turistlerin aracına saldırı düzenlendi. Taşlar, sopalar ve demir çubuklarla aracın camlarını kıran saldırganlar, aracın motor kaputuna yazılar yazdı Mehmet Özören, eşi, oğlu ve kızı linç edilmekten şans eseri ve sığındıkları apartmanın Yunan sakinlerinin yardımları ile kurtuldu.
24 TEMMUZ GÜNÜNÜN TARİHİMİZDEKİ ÖNEMİ İKİ ÖNEMLİ TARİH Aziz Türk Milletinin Tarihinde çok önemli günler vardır.24 Temmuz da böyle önemli günlerden biridir. 24 Temmuz 1923 24 Temmuz 1995
LİDERİMİZ DR.SADIK AHMET’İ VEFATININ 23.SENESİNDE SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ. SENİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ. RUHUN ŞAD OLSUN.
Kıbrıs Türk halkının var oluş mücadelesi olan Kıbrıs Barış Harekatı´nın 44´üncü yıl dönümünü kutluyor, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kıbrıslı Mücahitlerin Şehit ve Gazilerini rahmet ve minnetle anıyoruz.
Yunanistan Türkleri Derneği (YUNTÜRK) İzmir Temsilcimiz, çok değerli dava arkadaşımız Sayın MUSTAFA DAĞLI vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 12 Temmuz 2018 Perşembe günü (bugün) Çamdibi Koşukavak GÜRELER Camiinden (İzmir) ikindi namazına müteakip kaldırılarak Işıkkent Mezarlığı aile kabrine defin edilecektir. Merhuma Allah’tan Rahmet , DAĞLI ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.
TEBRİK 24 Haziran 2018 günü yapılan milletvekili seçimlerinde Ak Parti Bursa milletvekili olarak yeniden seçilen hemşehrimiz, Mevcut hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’nu tebrik eder,seçim sonuçlarının devletimiz ve milletimize hayırlara vesile olmasını dileriz. YUNTÜRK Yönetim kurulu adına Ferruh ÖZKAN Genel Başkan
Türkiye’de 24 Haziran 2018 günü yapılan seçimlerinde Batı Trakya kökenli milletvekili adayı Hakan Çavuşoğlu, yeniden Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Bursa milletvekili olarak seçildi. Mevcut hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Batı Trakyalı Hakan Çavuşoğlu AK Parti Bursa 1. sıradan aday gösterilmişti.
“BATI TRAKYA'DAN gelen kendisini ifade edemeyen ezik insanlar” diyerek açıklama yapan AKP Yalova 2. sıra Milletvekili adayı Meliha AKYOL’u, şiddetle kınıyor ve “HALKIN BİR KESİMİNİ, SOSYAL SINIF, IRK, DİN, MEZHEP, CİNSİYET VEYA BÖLGE FARKLILIĞINA DAYANARAK ALENEN AŞAĞILAMASI” nedeniyle adı geçen şahsı özür dilemeye, TCK 216.maddesine göre cezalandırılması için savcıları göreve davet ediyoruz. YUNTÜRK Yönetim Kurulu Adına Ferruh ÖZKAN Genel Başkan
BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN Ramazan Bayramınızı kutlar, Yüce Türk Milleti ve İslam alemine sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni ederiz. Yönetim Kurulu adına Ferruh ÖZKAN Genel Başkan
Millet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Ömer ve İskeçe Seçilmiş Müftülüğüne bağlı din alimi, araştırmacı yazar Feyzullah Hasankahya'ya Yunanistan tarafından verilen 20’şer ay hapis cezasını kesinlikle kabul etmiyoruz. Yunanistan’daki Müslüman Türk Cemaati’nin, Yunanistan vatandaşı olmalarına rağmen uluslar arası antlaşmalara göre Yunanistan’da idari, hukuki ve eğitim-öğretim konularında “ÖZERKLİKLERİ” vardır.
 4  ...