• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam294
Toplam Ziyaret5352266
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Yunanistan Meriç sınırı bölgesine sağırlık yapabilecek elektronik cihazlar yerleştirdi.

Yunanistan, Meriç sınırında çelik teller ve beton duvarlardan sonra skandal bir kararla olası mülteci akınına karşı sığınmacılara karşı kullanmak üzere güçlü ses dalgaları yayabilen ve insanları sağır edebilen elektronik cihazlar yerleştirdi.

Yunanistan Meriç sınırı bölgesine sağırlık yapabilecek elektronik cihazlar yerleştirdi.
 
Yunanistan, Meriç sınırına sığınmacılara karşı kullanmak üzere güçlü ses dalgaları yayan ve insanları sağır edebilen elektronik cihazlar yerleştirdi.

Yunan basınında yer alan haberlere göre Yunanistan, Meriç sınırında çelik teller ve beton duvarlardan sonra skandal bir kararla olası mülteci akınına karşı sığınmacılara karşı kullanmak üzere güçlü ses dalgaları yayan ve insanları sağır edebilen elektronik cihazlar yerleştirdi.

Ses bombası üreten ve insanları sağır edebilecek güce sahip 2 adet Uzun Menzilli Aktif Akustik Uyarıcı (LRAD) sistemi, Meriç sınırındaki Yunan Polis Teşkilatına (ELAS) teslim edildi.

Uzun Menzilli Aktif Akustik Uyarıcı (LRAD) sistemi, insanlar üzerinde kullanıldığında yön şaşırtıyor, sağır edebiliyor, dayanılmaz acılara neden oluyor ve sonucu belirsiz sağlık sorunlarına yol açıyor.

Ayrıca Yunan Sınır birliklerinin güçlendirilmesi için, 4 adet insansız hava aracı, 15 adet termal kamera, 5 adet plastik bot ve 10 adet zırhlı devriye aracının da sınır denetleme sistemine dahil edildi.Öte yandan bu hafta sonu bölgeyi ziyaret etmesi beklenen başbakan Mitçotakis’in ziyareti öncesi Sınır boyuna çekilecek 27 kilometre uzunluğundaki yeni duvar ve çitlerin montajına başlandı.

16.10.2020

YUNTÜRK

Fotograflar:gundem gazetesi ve xronos.gr


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın