• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam41
Toplam Ziyaret5338217
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Türklüğümüzle öğünmedik, bu ülke için ter döküp çalışmadık, üretmedik. Şimdi Güvenlik buhranı ve bunalımı yaşamamız mukadderdir. Türk; Öğün Çalış, Güven... Meğer altı ne kadar dolu bir sözmüş, halâ ayamayanların varlığını görüyoruz.
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da izlediği Türkiye-Yunanistan dostluk maçında, Paris Katliamı'nda yaşamını yitirenler için yapılan saygı duruşu sırasında tribünlerden "tekbir" sesleri yükselmiş ve Yunanistan milli marşı çalındığı esnada da ıslıklar çalınmış.
Türkiye'nin son yarım asırlık çok partili demokratik (!) hayatına şahit olmuş bir insanım. Bu elli yıllık süreçte neler olmadı, neler! Zaman sürecine, siyasi partiler açısından baktığımızda bir çok siyasi partinin kepenk indirip tarihe karıştığını görüyoruz.
İSTANBUL 2. SEÇİM BÖLGESİ BAĞIMSIZ TEK MİLLETVEKİLİ ADAYI AYHAN BÖLÜKBAŞI OY PUSULASINDAKİ HUKUKSUZLUĞA İSYAN EDEREK 2. SEÇİM BÖLGESİNDE SEÇİMİN İPTALİ İÇİN İL SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI'NA İTİRAZDA BULUNDU.
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sorunların, sıkıntıların olduğunu, ancak bunların işbirliği ile aşılabileceğini ifade ederek, ''Burada samimiyete, birlikte gayret etmeye ve birlikte başarma duygusunu paylaşarak zenginleştirmeye ihtiyacımız var. Bizim en büyük belamız ya da sıkıntımız ayrışmak olur. Farklı düşünce, farklı yaşam, farklı tercihler; arkadaşlar bu neticede zenginliktir'' dedi.
YUNANİSTAN’DA ‘OHİ’ GÜNÜ KUTLANDI
Rusya, Suriye'de ne arıyor, milyonlarca insanın göçe zorlanmasının arkasında ne gibi hesaplar yatıyor? Bu ve benzeri soruların cevabı, 200 yıl geride yatıyor.
Eylül ve Ekim ayında yayınlanan Rumca gazetelerde yayınlanan müzakereler ile ilgili haberlere göz atarken dikkatimi nüfus konusu çekti. Nüfus ve nüfus oranı konusunda belli ki Rumlar bilinçli bir oyunu tezgahlamaya çalışıyorlar.
Bölücü Terör Örgütü Lideri Karayılan'ın "ülkeyi kana bularız" tehdidinden kısa süre sonra Ankara'da yaşanan Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör katliamıyla hayatını kaybeden 102 vatandaşımız ve yüzden fazla yaralı ülkeyi derinden sarstı. Ortadoğu yangınının sınırımıza geldiğini düşünürken meğerse kalbimize kadar girmiş te farkında olmamışız.
Bir millet arasında kanun ve nizama boyun eğme fikri yok olup, herkes hareketlerinde keyfine tabi olursa, o millet, dekadans denilen yok olma felaketine kadar gider...
Diğer Genel Başkanlara olduğu gibi Necmettin Hüseyin’e de mi Yunanistan’a Giriş Yasağı Geliyor?
Yuntürk Genel Başkanı Ferruh Özkan’ın,Yunanistan’dan sonra Avrupa Birliği ülkelerine girmesine de yasak geldi.
Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, '' Yunanistan 'ın Gümülcine şehrinde gerçekleştirilecek, Doğu Makedonya - Trakya Uluslararası Ticaret ve Sanayi Fuarı'nda üyelerimiz stant açacak'' dedi.
Bu yıl Yunanistan'a giren göçmen sayısı yarım milyona ulaştı. Avrupa ülkeleri Balkanlarda sınır kapılarına yığılan göçmenlerin durumunu ele almak üzere toplanıyor.
Batı Trakya'da Müslüman Türk Azınlık okullarında kazanılmış dini bir hak olarak uygulanan "Cuma Tatili"nin keyfi bir karar ile ortadan kaldırılmak istenmesi, ardından gelen tepkilerle bu kararın geçici olarak geri alındığının açıklanması akıllarda soru işaretlerine neden oldu.
... 20 ...