• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.778218.8534
Euro20.651620.7344
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret5338210
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde bulunan ve geçen yıl bina tamiratının bitmemesi nedeniyle açılamayan Gökçeada Özel Rum Ortaokulu ve Lisesi yarım asır aradan sonra 11 öğrencisi ile eğitime başladı.
Milletvekilleri Mustafa Mustafa ve Ayhan Karayusuf "Küçük Asya Soykırımı" Etkinliğine Katıldılar!
1970'li yıllarda, Ankara'daki bazı diplomatik çevrelerde, Fahir Armaoğlu'nun da şahidi olduğu bir söylenti dolaşır. Buna göre, Suudi Hükümeti, Türkiye'den 3 milyar dolar karşılığında, Hırka-i Şerif'i, yani Yavuz Selim'in 1517'de Mısır'dan getirdiği Hz. Peygamber'in Hilâfet Hırkası'nı kendisine vermesini ister.
Dilin varsa hürsün, Dilin hâkimse gürsün, Egemensen namın yürüsün. Bundan sonra dergâhta, Bargâhta, Çarşıda, Pazarda Türkçe'den başka dil konuşulmayacak diyen Karamanoğlu Mehmet Bey'i rahmetle analım. 26 Eylül dil bayramımızdı bizce bayramların en önemlisi; Bayram diye öyle günleri kutlatıyorlar ki tarihin derinliklerine baktığımızda fikirlerimizin nasıl iğfal edildiğini anlıyoruz.
Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve paylaşmayı en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban bayramınızı en içten dileklerimizle kutlar,ülkemiz,milletimiz ve tüm insanlık için barışa,huzura,refaha ve kardeşliğe vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz eder,sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Adalet herkese şâmildi; makam, rütbe, asalet fark etmezdi. Fatih Sultan Mehmet Han'ın emri ile bir Yahudi'nin arazisine onun izni olmadan cami yaptırıldığında Yahudi'nin cihan padişahını Kadı'ya şikâyet etmesine şahit olduk. Dahası Kadı'nın Yahudi lehine padişaha rağmen karar vermesine ve cihan padişahının kolunun kesilmesi fetvasına şahit olduk. Bu fetvaya rağmen padişahın itiraz etmemesi, isyan etmemesi sonucu adaletin böylesine gıpta eden dâvâcı Yahudi'nin Müslüman olmasına neden olmuştu ve biz buna da şahit olduk.
30 sene içinde birbirini takip eden iki dünya savaşının yarattığı maddi ve ruhi sefalet, küresel sosyal hayatın temeli olan nezaket, terbiye ve karşılıklı hürmet gibi asırların bir gelenek haline sokup devam ettirdiği ve müşterek hayata tat veren kıymetleri, temelinden sarsar.
22 Eylül Salı akşamı açıklanan yeni kabine, 23 Eylül Çarşamba sabahı yemin ederek göreve başladı. Kabinede yer alan bakanların çoğu seküler yemin ederken, bazı bakanlar ise dini yemin etmeyi tercih etti.
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuz Genel Başkanı Sayın Ayhan Bölükbaşı ile Esenler Rumelililer Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Sayın Osman ve Adnan Bölükbaşı kardeşlerin muhterem Dayıları Sayın Hacı Zekeriya ÇAYIRLI beyefendi vefat etmiştir.
New York Yataklı Vagon Şirketi'nin Müdürü, genç bir Fransız göçmeni ofisinde kabul etti. Delikanlı kötü bir İngilizce ile şunları söyledi: "Şirketinizin, müşterilerine restoranda verdiği çay şekerlerini, ufak paketler halinde sunmak istediğinizi......
Batı Trakya Türk seçmeni, resmi olmayan seçim sonuçlarına göre meclise dört milletvekili gönderiyor.
Yunanistan'da dün yapılan erken genel seçimlerde Aleksis Çipras liderliğindeki Radikal Sol Koalisyon İttifak (SYRIZA) Partisi seçimin galibi oldu
Kurban Bayramında Yunanistan’ı Ziyaret Edecek Vatandaşlarımıza Yönelik Duyuru
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara´da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince (TOBB) organize edilen "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" yürüyüşüne ilişkin, "Bayrağını al gel teröre karşı yürüyelim dersen bu bir çarpıtmadır. Ortada bayrağa bir saldırı yok ki. Irkçılığı, faşizmi Kürtlere karşı körükleyebilecek tehlikeli bir çağrıdır.
Abdullah Öcalan, 1970'te, "Bu çocuktan bir şey olur" diye keşfedildiğinde daha 21 yaşındadır. Güneydoğu'daki ağalık yapısı tasfiye edilmek istenmektedir. İzlenecek yol ve taktikler, masada bulunan bir büyüğümüze ters gelir, "Devlet böyle şeyler yapar mı, ağaları elde etmek suretiyle tüm bölgeyi yönetebiliriz, Abdülhamid te böyle yapmıştı" deyince üstlerinden zılgıtı yer: "Çok geri bir kafa... Siz hala Abdülhamid'i mi örnek alıyorsunuz?"
Bugün Yüksek Seçim Kurulu'(YSK)na partiler milletvekili aday listelerini veriyorlar. 1 Kasım seçimleri sıradan bir seçim olmayacak. Bu seçimde Türk Milletinin, bu coğrafyada kaderi belirlenecek. Türk Milletinin, Türk Yurdu Türkiye'de yok edilmek istendiği, bu satırları yazanı okuyanların malumudur. Siyaset bir satranç oyunu olduğundan, şartlar neler olursa olsun bu oyun Türk Milleti tarafından iyi oynanmalıdır. Onun için Türk Milleti; duygulardan arınarak ve aklıyla hareket ederek doğru bir tercihte bulunmalıdır.
... 22 ...