• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam361
Toplam Ziyaret5374371
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Ferruh ÖZKAN (Genel Başkan)
fozkan57@hotmail.com
Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor.
24/09/2015
Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor.

22 Eylül 2015, Salı

Yazıklar olsun BİZE yazıklar olsun bize, yönetici olupta Başardığını sananlara !!
 
Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor.

 

 

650 yıldır bu coğrafyanın mayasının adıydı Türklük ve Müslümanlık,
 
örnekti ve önderdi tüm dünyada ve bu coğrafyada. 
 
Bizi kardeş yapan üst kimliğimiz, TÜRK'lüktü.
 
Ölümden korkmazdık kul hakkı yemekten korktuğumuz kadar. Ülke bizim için kutsaldı Türklüğümüzden ve inançlarımızdan dolayı. Bir vücudun uzuvları gibiydik. Kardeşlik deyince aklımıza Hz. Ali'nin "Tüm insanlar ya dinde kardeş, ya da insanlıkta eştir" sözü gelirdi..
 
Adalet herkese şâmildi; makam, rütbe, asalet fark etmezdi. Fatih Sultan Mehmet Han'ın emri ile bir Yahudi'nin arazisine onun izni olmadan cami yaptırıldığında Yahudi'nin cihan padişahını Kadı'ya şikâyet etmesine şahit olduk. Dahası Kadı'nın Yahudi lehine padişaha rağmen karar vermesine ve cihan padişahının kolunun kesilmesi fetvasına şahit olduk. Bu fetvaya rağmen padişahın itiraz etmemesi, isyan etmemesi sonucu adaletin böylesine gıpta eden dâvâcı Yahudi'nin Müslüman olmasına neden olmuştu ve biz buna da şahit olduk.
 
Şimdilerde ne örnek, ne önder, bir İslam ülkesi yok dünya coğrafyasında. Sadece İslam ümmetinin umut bağladığı bir ülke var; Türkiye.
 
Umudun adı Türkiye'de örnek ve önder olması gereken bizler ise konjonktüre uyduk, başaramadık. "Emri bil maruf nehyi anil münker"di parolamız ve hiç bilmedikleri coğrafyalarda, hiç tanımadığı insanların imanlarını kurtarmak için fedakârlık yapan ecdadın torunları olan bizler, kendi evimizde kendi çocuklarımızın imanlarını kurtarabilmek için fedakârlık yapamadığımız için başaramadık.
 
Sabah namazına kaldırmaya alıştıramadığımız ama dershaneye geç kalacak diye sabahın köründe zorla da olsa kaldırdığımız çocuklarımıza iman şuurunu veremediğimiz için başaramadık.
 
Yunus Emreleri,Atatürkleri Mevlanaları, Aziz Mahmut Hüdaileri, Hacı Bayram Velileri, Fatihleri Karabekirleri İnönüleri Çakmakları Askeri Beyleri yetiştiren bu coğrafya şimdilerde, tek derdi sınavları geçmek, bol paralı bir işe girmek olan egoist, hedonist nesiller yetiştiriyor ve bizler buna vesile olduğumuz için başaramadık.
 
"Milletimin imanını selamette görürsem, Cehennemin alevleri arasında yanmaya razıyım" diyen iman ehli önderlerin söylemlerinden, ‘üniversitede dört yıllık adam gibi bir fakülteyi kazanırsan gözüm açık gitmez' diyen ebeveynler haline dönüştüğümüz için başaramadık.
 
Komşumuzun meşrebini, nesebini, memleketini değil, bir şeye ihtiyacı olup olmadığını önemserdik. Hıristiyanların yumurta bayramlarını dört gözle beklerdik renkli yumurta alacağımız ve onların bayramlarını birlikte kutlayacağımız için, tüm bu kültürel renklerimizi, zenginliklerimizi koruyamadığımız için başaramadık.
 
Yanlış bir penaltı yüzünden tuttuğu takımı yenildiği için sokaklara dökülen binlerce genci, dünyanın dört bir yanındaki zulümlere, haksızlıklara "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" düsturunu yerleştirmediğimiz için başaramadık.
 
Takım tutar gibi parti tuttuğumuz için, ideolojimizi ve dünya görüşümüzü yaşama erdemi göstermek yerine, baskı unsuru olarak kullandığımız için başaramadık.
 
Kendisiyle aynı dünya görüşüne sahip olmadığımız insanlar tarafından dışlandığımız için başaramadık.
 
Yazıklar olsun BİZE yazıklar olsun bize, yönetici olupta Başardığını sananlara !!
 
Tüm bu başarısızlıklarımıza rağmen ümidimizi kaybetmedik. 
 
Mutlu ve huzurlu bayramlar dileğiyle

 1885 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KENELER-PARAZİTLER - 14/08/2015
KENELER-PARAZİTLER
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI - 17/07/2015
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI
Ters Çevrilen Kaplumbağa - 30/06/2015
Keşke, sadece büyük vaatlerde bulunmakla ‘Düşündüğümüz Büyük ve Güçlü Batı Trakya’ya ulaşmak mümkün olsaydı. Ne yazık ki çalışmadan, terlemeden, koşmadan böyle bir hedefe ulaşmak mümkün değil.
Kısa ve öz iki konu - 28/04/2015
Kısa ve öz iki konu: 23 Nisan 1920 Türklüğün 20.yüzyılda sökülmeyecek şekilde perçinlendiği gün 23 Nisan 2015 Yeniden yelken açmaya karar verdiğim gün
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT - 26/03/2015
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT
ÇOBAN ARANIYOR - 12/01/2015
ÇOBAN ARANIYOR
Umuda giden yolculuk - 30/12/2014
Umuda giden bir yolculuk ta gelecek ile ilgili beklentiler taşımak, hayatın oyunlarına karşı yenik düşmemektir. Umuda yürümek,gözlerimizdeki parıltıyı kaybetmeden, yenilgiyi kabullenmeden azimle geleceğe yürümektir.
‘GÜVENSİZLİK’ - 14/12/2014
Sevgili Gönül Bekçileri Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun Yunanistan ziyaretini gerçekleştirdiği 5-6 Aralık tarihlerinde bende hasbelkader Batı Trakya ve Atina'da bulundum.
Hac Yolunda gider gelirken ! - 21/11/2014
Hac Yolunda gider gelirken !