• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam366
Toplam Ziyaret5374376
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Ferruh ÖZKAN (Genel Başkan)
fozkan57@hotmail.com
KENELER-PARAZİTLER
14/08/2015


KENELER-PARAZİTLER

Sevgili gönül dostları;
 
Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM)'inde Yunanistan'ın içinde bulunduğu durumu muhtemel olabilecekleri ve Batı Trakya Türklerinin karşılaşacakları sorunları konuştuk. Öncelikle katılımcı hocalarıma büyük elçilerime teşekkür ederim çok önemli konuların yanında bir kez daha gördük ki Batı Trakya , BATI TRAKYA lılara bırakılamayacak kadar ÖNEMLİ.
 
ÖNÜMÜZDE yeni bir dönemin açılmakta olduğunu bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı, atılacak adımların olduğu ve yeni hedeflere doğru kendi içimizden çıkaracağımız kadrolarla operasyonları yapmamız gerekmektedir.

Bu güne kadar yapılanların dış kaynaklı olduğunu yani (Batı Trakyalının )dışında organize edilen operasyonlar olduğu vurgusu yapıldı.daha geniş bilgileri önümüzdeki günlerde paylaşmak ümidiyle diyerek birkaç konuyu özetlemeye çalışalım.
 
Varolan Batı Trakya Sivil İnisiyatifi Platformu'nun görevlerinin arasında doğrudan Batı Trakya ve diğer bölgelerdeki soydaşlarla DİREK ilgilenilmesi hususu çok önem arzetmekle kalmayıp, halkın katılımını sağlayacak önemli projeleri aktif hale getirip halkın kendisinin söz sahibi olması, mevcut yapının dışında, fakat yapıyı herhangi bir karşıt görüş pozisyonuna sokmadan HALK kaynaklı çalışmaların planlanmasını sağlamak, bu konuda yapılan tavsiye niteliğindeki görüşlerin uygulamaya konması için projenin veya projelerin hayata geçirilmesinde 400 kişilik bir kadronun organizasyonda görev almasını sağlayacak 1.nci 3 yılık plan çerçevesinde faaliyete geçirilmesi örneklerle ortaya konmuştur.

Ben şahsen hayatımda ilk defa halkın katılımıyla oluşacak böyle bir projeyi isimlendirme konusunda dahi kısa bir şoklama yaşadığımı belirtmek isterim.Zaman zaman halkla mevcut sistem yöneticilerinin karşı karşıya gelebileceklerini düşünerek,olumsuzlukların giderilebileceğini,ve gönüllülük esasına dayalı olan bu Hiper Projeyi uygulamak pek kolay olmayacaktır.Uygulandığı takdirde Yan gelip Yatma Dönemi sona erecektir.
 
Bu projede muhtemel olabilecek faaliyet zincirinin mevcut SAADET zinciri sistemini de acaba çöpe atabilecekmi?
 
Batı Trakya Sivil İnisiyatifi Platformu'nun muhtemel ele alması gereken bir konunun da Batı Trakya'nın yönetim biçiminde acil olarak yapılacak değişikliklerin uygulamaya konması.Batı Trakya maalesef iki unsur tarafından yönetilmekte olduğunu görmekteyiz:
 
1-Teslimiyetçiler (KENDİ İÇİNDE İKİ GRUBA AYRILMIŞ)

2-Direnişçiler
 
Önce direnişçiler diyerek özetleyelim. Direnişçiler dediğimiz vakit ne anladığımızı ortaya koyarsak,veya neyi anladığımıza bakarsak ortaya çıkan çok anormal bir durum,yani kime karşı direniyoruz? evet çok enteresan gelecektir. Teslimiyetçilere karşı direniyoruz.

Teslimiyetçiler peki kimler? Evet püf noktası burası.. Batı Trakya'yı YÖNETMEK için bırakılanlar.
 
Kim bıraktı Batı Trakya'yı teslimiyetçilere? Unutmayalım Batı Trakya'yı yöneten YUNANİSTAN ve TÜRKİYE 1923 LOZAN a göre tabi.

Demokratik bir ülke Yunanistan..(?) Ne biçim demokratsa.. ''Sen bu sınırları koru, diğer taraftan Türkiye' ye sen de soydaşlarını uzaktan koru.. Bu Yunan'a belli olmaz'' deyip bir sistem kurmuşlar ve bu sistemle de 90 senedir yürüyoruz maşallah.
 
Yunanlı Demokrat olduğu için ne yapmış? Kendine göre Batı Trakya'yı Teslimiyetçiler dediğimiz bir sistemi oluşturarak kendine bağlı demokratik bir sistemle bizlere istediğini yaptırabilen ve hatta hainlik yaptırabilecek kadar sistemi çalışır hale getirmiş .
 
Türkiye de Garantör bir taraf olarak bizlerin haklarını korumak için yani düşmanın kullandığı silahı kullanmak zorunda kalmıştır.
 
O da adını Teslimiyetçi koymuştur. Gel zaman gitzaman bizim dediğimiz teslimiyetçilerimiz ne yapmışlar? Haaa işte ZIRT dediği yer burası. Hep HAZIR yemişler.''Nasılsa Böyük Türkiye halleder'' diye diye bu günlere kadar yan gelip yatmışlar..İşte böyle diye diye bu günlere geldik.
 
Ve içimizden iki tane teslimiyetçi bir tane de direnişçi oluvermiş.
 
Yunanlı bizim teslimiyetçilerimizle istediğini hallediyor
Türkiye bizim teslimiyetçilerimizle istediğini hallediyor
Olan DİRENİŞÇİLERİMİZE oluyor.
Eee direnişin getireceği sonuç devrimdir.
İki Teslimiyetçimizin bire inmesi acil ve elzemdir bunu başaracak olanlar DİRENİŞÇİLERDİR.
 
Kıymetli takipçi arkadaşlarım.Batı Trakya'nın nasıl yönetildiğini anlatmaya çalıştık. Bu durumda var olan Teslimiyetçileri her (iki taraftan da) ve Direnişçileri de Anavatanımızda oluşan ben onlara KENE diyorum, bu keneler yani kan emiciler amaçları kansızlaştırarak x etmek onlar bu görevlerini sadece ve sadece kendi ideolojilerinin yanı sıra çok yakın çevrelerinin beslenmesini ve kendi aile fertlerinin geçim kaynaklarının sağlanmasını önemli bir yerde kan emici bir sistemi ile yönetilmesini, yönetecek yerlerde bulunmalarını sağlamaktır ve bu gün bunları çok rahat bir şekilde görmekteyiz.
 
Bu Kan emici Vanpir keneler Batı Trakya'da da varlıklarını aynı şekilde sürdürme gayreti içinde olduklarını görmekteyiz.Oluştudukları yuvalarda doğurdukları (PARAZİTLER)yavrularıyla çoğalmaya gayret göstermektedirler.Bu PARAZİTLER her yere sızma gayretlerini büyük bir özveri sağlayarak işlerini aldıkları talimatlar doğrultusunda yapmaktadırlar.Yaparken de bu parazitler yaptıkları iş kadar kenelerden beslenmektedirler.
 
Kendini yönetemeyen insanlar birileri tarafından yönetilirse o insanın hayat damarı yok demektir.

Hayat damarımızı kontrol etmemiz gerekir diye düşünüyorum
 
Kıymetli gönül dostları;
 
Batı Trakya'nın Siyasi olarak ele alınmasının elzem olduğu herkes tarafından çok iyi bilinmektedir.
 
Bu bilinip te bilinmeyeni ele kim nasıl ve nerede ele alınacağını ve bu görevin sahibi kimdir.Koca koca bilinmeyenlerle dolu olan bu bilinenleri hiç kimse ele almaya cesaret edememektedir.
 
Herkesin bildiği bir şey var ki oda çok iyi top çevirmek.Artık top çevirme zamanı değil elimizi taşın altına koyma zamanı bu gün geldiğimiz noktada hala elimizi taşın altına koymayacaksak makamları mevkileri boşuna işgal etmeyelim.Batı Trakya siyasetini yaşadığımız ülkenin başkentine taşıyalım bu görev mebusların görevi değildir onlar partilerinin emir erleridirler,ancak aracılık edebilirler Batı Trakya'nın Gerçek sahibi olan halk hareketidir halkın yegane temsilcileri SEÇİLMİŞ MÜFTÜLERİMİZ bu görevi yerine getirmek üzere düğmeye basmaları gerekmektedir.

 

 
Bu acı reçeteyi içmenin zamanıdır yeter bu güne kadar içtiğimiz şerbetler.

 

Kalın sağlıcakla sevgili gönüllerin bekçileri.

 

Ferruh Özkan 1705 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor. - 24/09/2015
Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor.
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI - 17/07/2015
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI
Ters Çevrilen Kaplumbağa - 30/06/2015
Keşke, sadece büyük vaatlerde bulunmakla ‘Düşündüğümüz Büyük ve Güçlü Batı Trakya’ya ulaşmak mümkün olsaydı. Ne yazık ki çalışmadan, terlemeden, koşmadan böyle bir hedefe ulaşmak mümkün değil.
Kısa ve öz iki konu - 28/04/2015
Kısa ve öz iki konu: 23 Nisan 1920 Türklüğün 20.yüzyılda sökülmeyecek şekilde perçinlendiği gün 23 Nisan 2015 Yeniden yelken açmaya karar verdiğim gün
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT - 26/03/2015
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT
ÇOBAN ARANIYOR - 12/01/2015
ÇOBAN ARANIYOR
Umuda giden yolculuk - 30/12/2014
Umuda giden bir yolculuk ta gelecek ile ilgili beklentiler taşımak, hayatın oyunlarına karşı yenik düşmemektir. Umuda yürümek,gözlerimizdeki parıltıyı kaybetmeden, yenilgiyi kabullenmeden azimle geleceğe yürümektir.
‘GÜVENSİZLİK’ - 14/12/2014
Sevgili Gönül Bekçileri Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun Yunanistan ziyaretini gerçekleştirdiği 5-6 Aralık tarihlerinde bende hasbelkader Batı Trakya ve Atina'da bulundum.
Hac Yolunda gider gelirken ! - 21/11/2014
Hac Yolunda gider gelirken !