• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi16
Bugün Toplam366
Toplam Ziyaret5374376
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Ferruh ÖZKAN (Genel Başkan)
fozkan57@hotmail.com
ÇOBAN ARANIYOR
12/01/2015
ÇOBAN ARANIYOR

Sevgili gönül dostları

 

Amaç, bir ayrımcılık bilincine sahip olmak demektir, hayatınızda neyin gerekli olduğunu, neyin gereksiz olduğunu bilmek demektir. Amaç, insana dürüstlük bilincini verir. Hedefinizden sapmadan, daha ucuz amaçların etki alanına girmeden ve onlar tarafından aldatılmadan ona odaklanın. Özellikle en zor şartlarda amacınızı hatırlayın. Amacınız yükseldikçe, yaşamınız da zenginleşir.
 
Bu yazımı yazmadan ve sitemizdeki yerine koymadan beni içtenlikle ve sabırsızlıkla takip eden en az iki elin parmaklarını geçmeyen okuyucularıma, sevgili dostlarıma ve burada ismini vermeyi uygun görmediğim önemli bir şahsiyete AMAÇ kelimesinin hakkını verip veremediklerini, soruyu karşılaştığım yanıt alabileceğimi düşündüğüm kişilerin hepsine sordum. 
 
Size temin edebilirim ki, bu soru karşısında, en önemli adamların, çok güçlü düşüncelerin ve dev faaliyetlerin çocuklar gibi küçüldüğünü gördüm. 
 
Nereye gidiyoruz? Yolculuğumuzun kaderi nedir? Hayatımızın amacı nedir? Hiçbir zaman bu can alıcı soruları derin düşünmek için sessizlik ve inziva halinde kalmıyoruz.
 
Her insan eşsiz, sadece ona ait olan bir şeyleri yapmak için dünyaya gelmiştir. Hayattaki amacımız; kendimizi tanımak ve hangi eşsiz yaratım için dünyaya geldiğimizi bulmak olmalıdır. Amacımızı bilmek, hedefimizi formüle etmeyi bilmek kendimizi tanımanın bir parçasıdır. Antik Yunanlılar için sıradan insanların yaşamı veya ölümü Tanrılarla ilintili değildi. Onlar, ortak bir kaderin kaynaşmış kitlesine aittiler. Sadece kahramanlar ve yarı tanrılar yaşamlarını kişisel bir maceraya çevirecek bir kadere hak kazandırılmışlardı.
 
Özellikle en zor şartlar altında amacımızı hatırlamamız geleceğe başarı mesajları gönderir ve insanlığın çoğunluğu ile karşılaştırıldığında sizi üstün bir pozisyona yerleştirir. Bir amaca sahip olmak, kişinin kaderinin tohumuna hakim olmasıdır. Bu, bir ayrımcılık bilincine sahip olmak, hayatınızda neyin zaruri olduğunu ve neyin zaruri olmadığını bilmek demektir. Amaç, insana dürüstlük bilincini verir. Amacımıza ondan sapmadan, daha ucuz hedeflerin etki alanına girmeden ve bu tip küçük ve ucuz hedefler tarafından aldatılmadan odaklamak. Bir lider, hayatta kendini ve özel vazifesinin ne olduğunu bilen insandır. Bir lider bilir ki; kendisinin dışında, bilinen veya bilinmeyen, doğal veya doğaüstü, kaderini etkileyebilecek hiçbir güç yoktur. O, kendisi ile yüzleşirken yalnızdır.
 
Amacımız, yaşamımızı, geleceğimizi, kişisel ve finansal kaderimizi yaratır. Yaşadığımız ve çalıştığımız fiziksel alan bile amacımız tarafından belirlenmiştir.Amacımız yükseldikçe, yaşamınız da zenginleşir.
 
Bir insan, Amaç'ı ile bir olduğunda öyle bir mükemmellik bilinci geliştirir ki; dahili ve harici limitleri yıkar, başarın için zaruridir ve gelişimin için sana gerekebilecek bütün fırsatları sağlamak üzere gece gündüz hizmetinde çalışmaktadır.
 
Amaç konusunda, insanlık kendisini psikolojik olarak iki ayrı gruba ayırmaktadır: düşleyenler ve düşlemeyenler. 
 
Düşleyenler de kendi içinde fulltime (para kazanmakla alakası olmayıp işin aslına uygun halde yapılmasıdır) ve part-time (para kazanmanıza yarayan mükemmel fırsatlardır). olarak ayrılırlar. Düşlemeyenler ve part-time düşleyenler para, şöhret, güç ve herhangi bir maddesel pozisyon peşinde koşarlar yani bireysel menfaat sağlamak.
 
Sadece fulltime düşleyenler, tıpkı oynanmaya değer bir oyun gibi hayatta gerçekten değerli olan şeylerin zenginlik, konfor ve başkalarının takdirini kazanmak olmadığını bilirler. 
 
Düşlerine çelik bir kablodan da güçlü olan altın bir iple bağlıdırlar, yaşamdaki en mükemmel başarıya, oluşlarının tekliğine, eksiksizliğine ve bütünlüğüne kusursuzca meyletmişlerdir. Onlar için hiçbir şey daha önemli değildir. İşte hayat bunun içindir.

 

Sevgili Gönül Bekçileri,

Yunanistan da önümüzdeki günlerde seçim var ........ kulak vermenin zamanı olsa gerek, kısacası altın iple bağlı bir ÇOBAN'a İHTİYAÇ VARDIR. yoksa eski tarihlerde söylediğim gibi '' iki kıl keçisini güdemeyecek bir çoban'' yine bulunacaktır.

 

İyi dileklerimle saygılarımı sunarım
 
Ferruh Özkan
 
fozkan57@hotmail.com 
 

 

Not: Burada çoban değimi Batı Trakya Türk toplumunun temsilcisi olabilecek, halkın dertlerini iyi bilen, çözüm üretebilen ve bunun için gerekli girişimleri yapabilecek liyakate sahip bir kişilik, lider vasfı olan kişi anlamında kullanılmıştır.2135 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor. - 24/09/2015
Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor.
KENELER-PARAZİTLER - 14/08/2015
KENELER-PARAZİTLER
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI - 17/07/2015
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI
Ters Çevrilen Kaplumbağa - 30/06/2015
Keşke, sadece büyük vaatlerde bulunmakla ‘Düşündüğümüz Büyük ve Güçlü Batı Trakya’ya ulaşmak mümkün olsaydı. Ne yazık ki çalışmadan, terlemeden, koşmadan böyle bir hedefe ulaşmak mümkün değil.
Kısa ve öz iki konu - 28/04/2015
Kısa ve öz iki konu: 23 Nisan 1920 Türklüğün 20.yüzyılda sökülmeyecek şekilde perçinlendiği gün 23 Nisan 2015 Yeniden yelken açmaya karar verdiğim gün
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT - 26/03/2015
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT
Umuda giden yolculuk - 30/12/2014
Umuda giden bir yolculuk ta gelecek ile ilgili beklentiler taşımak, hayatın oyunlarına karşı yenik düşmemektir. Umuda yürümek,gözlerimizdeki parıltıyı kaybetmeden, yenilgiyi kabullenmeden azimle geleceğe yürümektir.
‘GÜVENSİZLİK’ - 14/12/2014
Sevgili Gönül Bekçileri Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun Yunanistan ziyaretini gerçekleştirdiği 5-6 Aralık tarihlerinde bende hasbelkader Batı Trakya ve Atina'da bulundum.
Hac Yolunda gider gelirken ! - 21/11/2014
Hac Yolunda gider gelirken !