• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam358
Toplam Ziyaret5374368
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Ferruh ÖZKAN (Genel Başkan)
fozkan57@hotmail.com
Hac Yolunda gider gelirken !
21/11/2014
Hac Yolunda gider gelirken !

Sevgili gönül bekçileri HEPİNİZE MERHABA..

Hac farizasını yerine getirmek amacıyla kutsal topraklara gidecek adaylar arasında yer aldığımı söylemek isterim.
 
Herkesin bildiği gibi bu kutsal görevin yerine getirilebilmesi malum ülkenin kendine göre uyguladığı kısıtlamalar ve tedbirler sonucu şekillenmektedir.Bizim de gidişimiz bu çerçevede olmuştur. Kısacası yıllar önce niyet ettiğimiz yolculuk 26 Eylül de başlayıp 12 Ekim de İstanbul a varışımızla son bulmuştur.

Bu önemli görevin yerine getirilmesi pek tabi ki bu günkü şartlarda imkanlar dahilinde olduğunu söylemek doğru olur diye düşünüyorum.Ama gidip görünce pek çok kişide imkansızlıklarla orada olduğunu gözlemlemiş oldum.

Sevgili gönül bekçileri

Kutsal topraklarda bulunduğum sürece Allah'tan tüm insanlık ve dostlarım için hayırlara vesile olması, bulunduğumuz sıkıntılardan kurtulmamızı, ülkemizin huzura kavuşmasını, toplumumuzun yüz yıla yakın bir süredir yaşadığı sıkıntıların sona ermesini yalvarıp yakardığımı ifade etmek isterim. Allah c.c. yüce katında dualarımızı kabul etmiştir, tez zamanda tüm sıkıntılarımızdan inşallah kurtuluruz.

Bu yolculuk sırasında yeni dostlarla karşılaştığımızı ve yeni dostlukların oluştuğunu da belirtmek isterim. Her yaştan diyebileceğim insanın olduğu bu yolculukta oluşturduğumuz dostlukların umarım aile ortamlarına da taşındığını ve ya taşınacağını tahmin etmekteyim.

Allah tüm katılanların dualarını ve hacı olmalarını kabul ve makbul eylesin. Allah o mübarek yere gitmek isteyen insanlara da nasip eylesin.

Sevgili Gönüldaşlar

Yolculuk sırasında tanıştığım eğitimci, hocamız EDİBE AYDIN hanımefendi çok muhterem bir kişilik sahibi Batı Trakya mızı ziyaret etmiş dolu dolu dopdolu bir eğitimci tabi eğitimciler her zaman özeldirler, özellikleri kalemlerinden kaynaklanmakla başlayıp bilgi ve becerileriyle devam eder.Allah başımızdan eksik etmesin tüm hocalarımıza sağlıklı ömürler versin.

Saygılarımla
 
 
Ferruh ÖZKAN
 
-Rumeli Balkan Federasyonu
 Genel Başkan Yardımcısı 
-YUNTÜRK Genel Başkanı 
 

 

 

 
EDİBE AYDIN:
1949 yılında Urfa'da doğdu. Anadolu Üniversitesi Türkçe bölümünde lisans ve ön lisans eğitimi aldı. İstanbul'un çeşitli üniversitelerinde birçok konferanslar verdi. 01.07.1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı üstün başarı ödülü aldı. 
 
Eserleri:Güzel Türkçem 1, Belirli Günler ve Haftalar, İlk Okuma Kitaplarım (10 Kitaplık Seri) 

 923 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor. - 24/09/2015
Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor.
KENELER-PARAZİTLER - 14/08/2015
KENELER-PARAZİTLER
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI - 17/07/2015
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI
Ters Çevrilen Kaplumbağa - 30/06/2015
Keşke, sadece büyük vaatlerde bulunmakla ‘Düşündüğümüz Büyük ve Güçlü Batı Trakya’ya ulaşmak mümkün olsaydı. Ne yazık ki çalışmadan, terlemeden, koşmadan böyle bir hedefe ulaşmak mümkün değil.
Kısa ve öz iki konu - 28/04/2015
Kısa ve öz iki konu: 23 Nisan 1920 Türklüğün 20.yüzyılda sökülmeyecek şekilde perçinlendiği gün 23 Nisan 2015 Yeniden yelken açmaya karar verdiğim gün
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT - 26/03/2015
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT
ÇOBAN ARANIYOR - 12/01/2015
ÇOBAN ARANIYOR
Umuda giden yolculuk - 30/12/2014
Umuda giden bir yolculuk ta gelecek ile ilgili beklentiler taşımak, hayatın oyunlarına karşı yenik düşmemektir. Umuda yürümek,gözlerimizdeki parıltıyı kaybetmeden, yenilgiyi kabullenmeden azimle geleceğe yürümektir.
‘GÜVENSİZLİK’ - 14/12/2014
Sevgili Gönül Bekçileri Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun Yunanistan ziyaretini gerçekleştirdiği 5-6 Aralık tarihlerinde bende hasbelkader Batı Trakya ve Atina'da bulundum.