• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam358
Toplam Ziyaret5374368
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Ferruh ÖZKAN (Genel Başkan)
fozkan57@hotmail.com
Umuda giden yolculuk
30/12/2014


Umuda giden yolculuk

Sevgili gönül dostları, gönüllerin bekçileri
 
Hepinizi umuda giden bir yolcu gemisinden selamlıyorum.

Umuda giden bir yolculuk ta gelecek ile ilgili beklentiler taşımak, hayatın oyunlarına karşı yenik düşmemektir.
 
Umuda yürümek,gözlerimizdeki parıltıyı kaybetmeden, yenilgiyi kabullenmeden azimle geleceğe yürümektir.Belki de bu dünyada yaşamaya istekliysek, sıkıntılarda bile kendimizi ömür boyu bir yere kapatıp ölümü beklemiyorsak bize yaşama gücünü umuda giden yolculuk vermiştir. 
 
Yaşam her gün türlü çeşitli olaylarla bizi karşı karşıya getirmiştir. Bazen sevimli yüzünü, bazen karanlık yüzünü göstermiştir. Öyle olaylar geldi ki artık yaşamak istemezcesine her şeyden el etek çektik. Kimseyi görmek, kimseyle konuşmak istemediğimiz zamanlar oldu. Sonra birden bire küçük bir ışık dünyamızı aydınlattı. O ışık arkadaşımız oluverdi. Kimileri için bir mesaj, kimileri için cesaret, kimileri içinse bir haykırış. Onunla yattık onunla kalktık bize mesajlar verdi bizleri cesaretlendirdi ve haykırışlarımıza sebep oldu. Ne olursa olsun, biz ona ne dersek diyelim o bir yol arkadaşımız oldu. Gündüz güneşin altında gece ay ve yıldızların ışığında ki gölgemiz gibi hep yanımızda oldu. ‘'Yenilmek yok! Daha çok yapacak iş var'' diye çağırmıştır bizi.
 
Umudunu kaybeden insan her şeyini kaybetmiş demektir. Adeta yakıtı bitmiş bir araba gibi olduğu yerde kalır.. Umutlarını kaybetmiş insan hayatının amacını tek bir şeye bağlamış demektir. Ama unutmamak gerekir ki bir şeyi çok sevmek onsuz olamamak anlamına gelmez. Umutları olanlar kaybettiklerinden bile kazanacak bir şeyler çıkarmasını bilirler. Hiçbir şey olmasa bile niye kaybettiğini öğrenerek yeni ufuklara doğru yelkenini umutla doldururlar. 
 
Sevgili gönül dostlarım 
 
Umut yolculuğunda bir sona gelirken, diğer taraftan yeni bir başlangıcın da arifesindeyiz. Yüz yıldır umuda giden yolda yürümeye devam ediyoruz. Bizim umut yolculuğumuzdaki niyetimiz belli, safımız belli, kazanacağımız zaferin adı belli.
 
Bizler bazen bu yolda başarısız olmuş gibi görünsek de, umudumuzu kaybetmeyelim. Unutmayalım umut ve inançla çıkılmış bir yolda lütufta hoş, zulüm de hoş. Yürüyelim arkadaşlar.. Yürüyelim. Elbet arkadan gelen neslimiz bu umut yolculuğunda zaferin adını bir gün taçlandıracak ve bizleri mahcup etmeyeceklerdir.
 
Unutmayalım Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul'u fethetmiş,yine Gazi Mustafa Kemal (Ulu önder Atatürk) 38 yaşında bugünkü TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin sınırlarını çizmiştir. Bütün bunlar UMUDA giden bir yolculuk neticesinde gerçekleşmiştir.
 
2014 yılı umutsuzluklarla geçen bir yıl olmuş ise, 2015 yılının umutlarımızın hiç olmasa bir bölümünü gerçekleştirebileceğimiz, tatlı anılarımızın, güzelliklerimizin, tüm dünya insanlarının huzurlu ve mutlu olmalarının yanı sıra her türlü çatışmalardan uzak DİLİMİZİ, DİNİMİZİ ve TÜRKLÜĞÜMÜZÜ TARTIŞILMAYACAK, BAŞARI DOLU BİR YIL DİLİYORUM.
 
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.. 
 
 
Ferruh Özkan

 2039 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor. - 24/09/2015
Bakın Halk gerektiğinde nasıl Başarıyor.
KENELER-PARAZİTLER - 14/08/2015
KENELER-PARAZİTLER
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI - 17/07/2015
YUNANİSTAN KRİZİ VE SORUMLULARI
Ters Çevrilen Kaplumbağa - 30/06/2015
Keşke, sadece büyük vaatlerde bulunmakla ‘Düşündüğümüz Büyük ve Güçlü Batı Trakya’ya ulaşmak mümkün olsaydı. Ne yazık ki çalışmadan, terlemeden, koşmadan böyle bir hedefe ulaşmak mümkün değil.
Kısa ve öz iki konu - 28/04/2015
Kısa ve öz iki konu: 23 Nisan 1920 Türklüğün 20.yüzyılda sökülmeyecek şekilde perçinlendiği gün 23 Nisan 2015 Yeniden yelken açmaya karar verdiğim gün
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT - 26/03/2015
TAVŞANA KAÇ..TAZIYA TUT
ÇOBAN ARANIYOR - 12/01/2015
ÇOBAN ARANIYOR
‘GÜVENSİZLİK’ - 14/12/2014
Sevgili Gönül Bekçileri Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nun Yunanistan ziyaretini gerçekleştirdiği 5-6 Aralık tarihlerinde bende hasbelkader Batı Trakya ve Atina'da bulundum.
Hac Yolunda gider gelirken ! - 21/11/2014
Hac Yolunda gider gelirken !