• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam288
Toplam Ziyaret5352637
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Süheyl ÇOBANOĞLU (YUNTÜRK Kurucu Üyesi)
suheylc@yahoo.com
SEÇİMLER, ADAYLAR
13/04/2015
SEÇİMLER, ADAYLAR
 
07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimler için siyasi partilerin aday listelerini Yüksek Seçim Kuruluna teslim etmeleriyle, Türkiye'nin geleceğinin nasıl şekilleneceği de aşağı yukarı belli oldu.
 
Malesef bu dönem STK.ların önerdiği adaylar, listelerde yer bulamadı. Bu nedenle tabanda burukluk var. Bunların sandığa olumsuz yansımaları mutlaka olacak. Anlaşılan yine bizim gözle görmediğimiz bazı güçler devreye girmiş ve işi bitirmiş. Liste analizi yapmak isterdim ama şimdilik genel esaslarla yetinmel daha doğru olacak.

Tek ve bütün olan Türk halkının, son on yılın siyasi tavrı nedeniyle, alt kimlik bazında ayrıştırılarak, etnik ve mezhepler açısından bölünmeye başladığını görüyor ve üzülüyorum. Bu işin sonu iyiye varmaz. Başta iktidar Parrisi olmak üzere tüm siyasi partiler bu konuda yeniden düşünmek zorundadırlar. Suriye, Irak, Yemen, Libya vs gözümüzün önünde !!!

Açılımcı politikaların iyi yönetilememesinden kaynaklanan kamu otoritesindeki bozulmanın yeni çıkatılacak terörle mücadele yasalarıyla kapatılmak istenmesi sadece masum vatandaşı biraz daha bunaltacaktır. Terörist, zaten teröristliğini yapmakta...

Hastalığın en iyi tedavisinin hasta olmamak olduğunu düşünerek mevcut devlet yapısını çok zorlamamak en iyi çare.

Sonuçta 2019'a kadar Türkiyemizin kaderine yön verecek meclisin üyelerini sizler belirleyeceksiniz. Seçtiğiniz siyasi parti ve milletvekilinin icraatlarına da ortak oluyorsunuz. Bu nedenle geçmişte yapılageldiği gibi taraftarlık fanatizmiyle, parti taassubu içinde davranarak, aday profillerini, partilerin seçim beyannamelerini iyi incelemeden oy vermeyin. Oyunuz, kullanıldıktan pişmanlık kabul etmez, geri dönüşü yoktur. 2015 seçimleri bir anlamda kader oylamasıdır. Yeni anayasa yapımı, başkanlık sistemi, federatif sistem tartışmaları bu dönemin önemli konu başlıklarıdır. 20.nci yüzyılın başında kurgulanan Sevr tezgahı, şimdi allanıp pullanıp demokrasi söylemleriyle size yutturulmaya çalışılacaktır. Bir kısım Soros'çu, Turuncu Devrim uzantılarının ve işbirlikçilerinin tuzağına düşmemek için şimdiden uyanık davranmalı, adayların Atatürk ilke ve inkılaplarına, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine ve Türk Milletinin değerlerine ne kadar sahip olduklarını mutlaka inceleyin. Çoluğunuzun çocuğunuzun ve ülkenizin geleceğini emanet edeceğiniz kişilerin "cevheri aslisini" çok iyi araştırın.

 

Süheyl ÇOBANOĞLU
RUBASAM Bşk.V.

 1402 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
YETER ARTIK, ALLAH’TAN KORKMUYORMUSUNUZ - 02/02/2016
YETER ARTIK, ALLAH’TAN KORKMUYORMUSUNUZ
6-7 Eylül’ü biliriz de 29 OCAK’ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül’ü biliriz de 29 OCAK’ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 13/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
BOP MOP DERKEN SIRA BİZE GELMESİN !!! - 18/12/2015
BOP MOP DERKEN SIRA BİZE GELMESİN !!!
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR - 15/12/2015
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR
NEFRET EKTİK UTANÇ ÇIKTI - 26/11/2015
NEFRET EKTİK UTANÇ ÇIKTI
 Devamı