• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam288
Toplam Ziyaret5352637
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Süheyl ÇOBANOĞLU (YUNTÜRK Kurucu Üyesi)
suheylc@yahoo.com
KASET
19/05/2015
KASET
 
Öncelikle MHP Milletvekili ve Meclis Başkan Vekili Sn.Meral Akşener Hanımefendi için yapılan ahlaksızca iftira ve çirkinliği nefretle lanetliyor, kadınların namusunu, şerefini, iffetini alçakça lekelemekten utanmayanları şiddetle kınıyorum. Bugün kendilerine verilmiş rollerini oynayanların, bir gün oyun bittiğinde hakettikleri çukurlarında yerlerini alacaklarına inanıyorum. Bu insanları tarif etmek için alçak kelimesi bile yetersiz olduğundan ancak ve ancak çukur olabilirler.
 
Hükümet yanlısı A Haber TV'de Sabah yazarı Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas ile birlikte "Meral Akşener'in kasetleri var" iftirasını ortaya atan Akit gazetesi yazarı Latif Erdoğan, 2011 seçimlerinde olduğu gibi MHP'yi kasetle vuracak ve aklınca AKP'ye oy devşirecekti... Ama Sn.AKŞENER'in dürüst, namuslu, şerefli ve onurlu bir TÜRK KADINI olduğunu hesaba katmamıştı. Halkın sağduyusuyla oynanan oyunu farketmesi yalan ve iftiranın karşısında yer almasıyla hesap tersine döndü. Malesef ülkemizde hukuk ve adalet mekanizması alt üst olsa da kamu vicdanı ve tarih alçaklık yapanları asla ve asla affetmeyecektir...
 
Bu iftira basit birkaç kişinin alçaklığıyla izah edilemez. Tahminimce son günlerde MHP'nin oy oranının yükselmesi nedeniyle duyulan korku sebebiyle MHP'yi 2011'de olduğu gibi itibarsızlaştırma arayışının sonucudur. Çünkü Meral Hanım MHP'nin aydınlık yüzüdür. Hitabetiyle, inançlı müslüman ve modern Türk kadını kimliğiyle, görgüsü ve kültürüyle, siyasi tecrübesiyle, kitleleri ikna edici yönüyle tabanda karşılığı olan bir kimliğe sahiptir. Farklı siyasi partilerin fanatik bazı taraftarlarından bile her zaman saygı ve teveccüh gördüğüne sivil toplum çalışmalarımızda şahidiz.
 
Son yıllarda moda olan gizli dinleme ve kaset skandalları Türkiye'nin ilerki yıllarda utanç duyacağı boyuta çıkmıştır. Yasa gereği kişinin haberi olmadan takip edilmesi, resminin çekilmesi, görüntülerinin alınıp yayınlanmasını engelleyen ve bu durumlara karşı kişileri koruyan düzenlemeler olmasına rağmen özel hayata karşı suçların tümü kasten işlenen suçtur. Hala bu şerefsizlikten medet umanların varlığı Türkiye için yüz karasıdır.
 
Gelelim işin arka yüzüne, muhalif görüşte olanların, "Bunların kaseti var" diye damgalandığı bir düzene vatandaşın saygı duymasını nasıl bekleyebiliriz. Sayın AKŞENER'in şahsında MHP'ye atılan iftira, onların zannettiği sonucu vermeyeceği gibi ters tepecektir. Başta kadınlar olmak üzere bir çok insanda müthiş bir nefret oluşmuş durumda... Kötülük yapanları, yalan ve iftirayla insanların namusunu, şerefini, iffetini lekeyenleri, sahte delillerle hapislere mahkum edenleri, akla, vicadana, insafa, adalete ve merhamete davet ediyorum. Er veya geç muhakkak bunun bedelini ödersiniz. Kaset komplolarınızla sadece nefret uyandırıyorsunuz.
 
Ertuğrul Özkök çok güzel yazmış; bil ki atmaya çalıştığın o çamur, bu ülkenin vicdanlı, ahlaklı insanlarının tükürüğü olarak geri dönecektir...Biliyoruz, buna bile "yarabbi şükür" diyecek kadar gözün dönmüş...Pusu kuruyor, vuruyor ve kaçıyorsun...Hiç olmazsa kendine AKP'yi siper etmeyecek kadar mert ol... Öyle yampiri pusular atma...
 
Süheyl ÇOBANOĞLU
RUBASAM Bşk.V.


1268 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
YETER ARTIK, ALLAH’TAN KORKMUYORMUSUNUZ - 02/02/2016
YETER ARTIK, ALLAH’TAN KORKMUYORMUSUNUZ
6-7 Eylül’ü biliriz de 29 OCAK’ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül’ü biliriz de 29 OCAK’ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 13/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
BOP MOP DERKEN SIRA BİZE GELMESİN !!! - 18/12/2015
BOP MOP DERKEN SIRA BİZE GELMESİN !!!
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR - 15/12/2015
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR
NEFRET EKTİK UTANÇ ÇIKTI - 26/11/2015
NEFRET EKTİK UTANÇ ÇIKTI
 Devamı