• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam315
Toplam Ziyaret5352952
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Süheyl ÇOBANOĞLU (YUNTÜRK Kurucu Üyesi)
suheylc@yahoo.com
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR
15/12/2015
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR
 
2015 Nobel Kimya ödülünü alan ilk Türk bilim insanı AZİZ SANCAR'ın başarısı Türk Milletinin gururu oldu. (Aziz Sancar 2015 Nobel Kimya Ödülü'ne "DNA onarımı" hakkındaki bilimsel çalışmalarıyla layık görüldü.) "Mardin Savur'dan çıkan çiftçi ailesinin sekiz çocuğundan birinin, onuru ve şerefiyle kazandığı Nobel Ödülü'nü alırken gösterdiği sulandırılmamış metaneti kendisine olan hayranlığımı doruğa çıkartıyor..." diye yazmış Reha Muhtar köşesinde, haksızmı!!! Çünkü her insan kendine yakışanı yapar, kalite asla tesadüf değildir. O'nu yetiştiren, okutan Cumhuriyet'e çok şeyler borçlu olduğunu belirten, "Bu ödül ATA'mızın sayesinde alınmıştır" diyen ve başarısını çarpıtmayan değerli profesörümüzü ben de içtenlikle tebrik ediyorum.
 

Bazen siyasi içerikli toplantılarda bir kısım vatandaşlarımız yandaş oldukları kişi için "Türkiye seninle gurur duyuyor" diye bağırırlarken bu kişinin topluma, insanlığın gelişimine, bilime, teknolojiye, sanata, spora, edebiyata, ekonomiye vs. ne katkı yapmıştı ki gurur duyuyorlardı, hep merak etmişimdir. Doğu toplumlarında süregelen yalaka-yandaş kültürünün insan kalitesini yozlaştırmasının bir sonucu olduğunu zannediyorum.

Bugüne kadar Türk vatandaşlarına uluslararası ödül verilirken genellikle halkını ve devletini suçlayan kişiler tercih edilirdi. Sayın Hocamızın Mardin SAVUR doğumlu oluşuna bakarak, Türklüğünü inkar edeceğini, Türk Milletine ve Devletine, Atatürk'e hakaretamiz sözler söyleyeceğini mi zannettiler acaba???

Attila İlhan'ın %10 olarak belirttiği "hain kontejanımız" da her zaman yabancıların bu iki yüzlülüğüne çanak tutmaktan geri durmamış, mazbut, kanaatkar, özverili olan vatansever insanların şevkini kırmak, moralini bozmak konusunda tarih boyunca görev yapmışlardır.

Velhasılı adam olmak zor zenaat, öyle her erkeğin harcı da değil. Erkekliği adamlık gibi gören toplumumuzda artık erkek olmanın "adam" olmaya yetmediğinin görülmesi şart. Çünkü adam olmak cinsiyet değil kişilik meselesidir. Çıkarların egemen olduğu bir dünyanın parçası olmaya özendirilmiş tipler çok malesef. Ünlü şair Attila İlhan vefatından bir yıl önce (2004) katıldığı televizyon programında Türkiye'nin içinde bulunduğu zor koşulları değerlendirirken aydınları eleştiriyor ve "Türk aydını dediğimiz kişi Batı'nın manevi ajanıdır, şimdi (bir kısım) aydınlar haysiyetten önce banka hesabına dikkat ediyor" diyordu.

Kişilik olmalı önce insanda. Çünkü adam olmak haysiyet ister, şahsiyet ister, onur ister, şeref ister, ahde vefa ister, duruş ister... Uzağa gitmeye gerek yok, bunun yolu Mustafa Kemal ATATÜRK'ün örnek kişiliği , üstün ahlakı, yiğitliği, devlet adamlığını örnek almaktan geçer. Çalmamış, çırpmamış herşeyini millete bırakmış, halkına çağ atlatmış, kulluktan birey olmaya yükseltmiş ve yüksek standartlara eriştirmiştir. Allah rahmet eylesin.

Ünlü bilim adamı Albert Einstin, "Tanrıya inanan adam olmak kolay... Asıl zorluk Tanrı'nın inanacağı adam olmakta..." diyor bir sözünde, haksızmı... Bir kez daha saygıyla selamlıyorum sizi değerli hocam...

 

Süheyl ÇOBANOĞLU
RUBASAM Bşk.V.

 1502 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
YETER ARTIK, ALLAH’TAN KORKMUYORMUSUNUZ - 02/02/2016
YETER ARTIK, ALLAH’TAN KORKMUYORMUSUNUZ
6-7 Eylül’ü biliriz de 29 OCAK’ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül’ü biliriz de 29 OCAK’ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 13/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
BOP MOP DERKEN SIRA BİZE GELMESİN !!! - 18/12/2015
BOP MOP DERKEN SIRA BİZE GELMESİN !!!
NEFRET EKTİK UTANÇ ÇIKTI - 26/11/2015
NEFRET EKTİK UTANÇ ÇIKTI
MAŞA - 27/10/2015
MAŞA
 Devamı