• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam283
Toplam Ziyaret5352632
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Süheyl ÇOBANOĞLU (YUNTÜRK Kurucu Üyesi)
suheylc@yahoo.com
BİZ UYUDUK DÜŞMAN UYUMADI
26/08/2015
BİZ UYUDUK DÜŞMAN UYUMADI
 
Bir anda bir çok ilimizde artan terör aklıma "su uyur düşman uyumaz" sözünü getirdi. Malesef açılım-çözüm vs derken biz uyuduk Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Milletine düşman olan bölücü hainler ve işbirlikçileri uyumadı. 
 
2009 yılının Temmuz'unda İçişleri Bakanı Beşir Atalay´ın açıklamasıyla ilk önce "Kürt açılımı" ardından "demokratik açılım" adıyla başlatılan meşhur süreçte hedef, demokratikleşme yolu ile terör sorununun çözülmesiydi. Silah ve şiddetin neden olduğu çatışma ortamını ortadan kaldırarak, siyaset yoluyla diyalog, huzur ve barışı tesis etmekti.
 
Elbette bunu herkes isterdi ama hükümetin adeta oldu bittiye getirerek altyapısı hazırlanmadan, silahlar bırakılmadan, bu işin taviz vererek çözüleceğinin zannetmesi nedeniyle terör örgütü tarafından istismar edilmesine yol açtı. Teröre karşı yürütülen mücadele, böylelikle kesintiye uğratılmış, askerin ve polisin eli kolu bağlanarak meydan pkk'lı teröristlere bırakılmıştı. Yani bir anlamda taşlar bağlanmış, köpekler salınmıştı... Tıpkı gömleğin ilk düğmesinin yanlış iliklenmesi gibi, en başından itibaren atılan adımlar ve verilen tavizlere rağmen hep yanlış sonuçlar vermişti. Sözde terör bitecek, teröristler silahlarını bırakacak ve Türkiye'yi terkedecek, analar ağlamayacak, şehit cenazeleri gelmeyecek ve güzel şeyler olacaktı!!! Bu politikanın adı, "Kürt açılımı´ndan", "demokratik açılım´a", "demokratik açılım´dan", "milli birlik ve kardeşlik projesi´ne" dönüştürülmüşse de arzulanan sonuç alınamayıp tersine sonuçlar verdi.
 
Yıllardır bir çok kişi gibi gidişatın vehametini görüyor, muhtelif yazılarımızda açılımın saçılıma döneceğini yazıyorduk. Nihayetinde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da, CHP ve MHP'nin çözüm sürecine ilişkin eleştirilerinde büyük ölçüde haklı olduğunu söylemek zorunda kaldı ama artık çok geçti...
 
Elemanlarına "Türk Ordusunu yendik" propagandasını yapan örgüt, ülkeyi terketmek yerine binlerce genci dağa çıkararak kadrolarını geliştirmişti. KCK yapılanmasına indirilen darbe, teröristbaşı bebek katili Öcalan'ın isteği üzerine, gevşetilmiş örgütün şehir yapılanmasının önü açılmıştır. İl ve ilçeler KCK yapılanması aracılığıyla silah ve patlayıcı deposu haline getirildi.
 
Hüriyet gazetesinde yer alan bir haberde Berman adlı pkk.lı kadın terörist, Wall Street Journal gazetesine "Bu sürede büyüdük ve organize olduk"diyerek gerçeği gözümüze sokmuş.
 
Barış süreci döneminde pkk tarafından yerleştirilen "uyuyan bombalar" bugün asker ve polislerimizi şehit ediyor. Şehirlerarası yollar kesiliyor, sağlık ocağına asılan örgüt flaması günlerce indirilemiyor, güvenlik güçlerinin girmesini engellemek için mahalle içindeki yollara hendekler kazılıp bombalarla tuzaklanıyor, şehirler elleri silahlı teröristler tarafından rehin alınıyor, her gün birçok yerde bombalı araç veya mayınlarla saldırılar oluyor, BDP/HDP.liler utanmadan çıkıp devleti tehdit ediyorlar.
 
Diyarbakır, Lice, Silvan, Şırnak, Hakkâri Merkez, Batman'da "özyönetim" (kurtarılmış bölge) ilan eden örgüte karşı güvenlik güçleri, halka zarar vermeden, iğneyle kuyu kazar gibi kamu düzenini tesis etmeye çalışıyor. Komşumuz Suriye'de yaşananlara benzer tablolar halkı endişeye sevkederken, ekonomi alarm sinyalleri veriyor. Çözüm süreci hayaliyle geldiğimiz noktada şehit cenazeleri önünde saf tutarken analar yine ağlıyor, yine ağlıyor... Allah, askerimizi ve polisimizi düşmanların şerrinden korusun...
 
Süheyl ÇOBANOĞLU
RUBASAM Bşk.V.


1393 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KADIN OLMAK ZOR - 08/03/2016
KADIN OLMAK ZOR
Al Sana Soykırım - 01/03/2016
Al Sana Soykırım
YETER ARTIK, ALLAH’TAN KORKMUYORMUSUNUZ - 02/02/2016
YETER ARTIK, ALLAH’TAN KORKMUYORMUSUNUZ
6-7 Eylül’ü biliriz de 29 OCAK’ı Neden Bilmeyiz - 29/01/2016
6-7 Eylül’ü biliriz de 29 OCAK’ı Neden Bilmeyiz
KOPMAYACAĞIZ - 26/01/2016
KOPMAYACAĞIZ
İSLAMI KUŞATAN FİTNE - 13/01/2016
İSLAMI KUŞATAN FİTNE
BOP MOP DERKEN SIRA BİZE GELMESİN !!! - 18/12/2015
BOP MOP DERKEN SIRA BİZE GELMESİN !!!
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR - 15/12/2015
KALİTE ASLA TESADÜF DEĞİLDİR
NEFRET EKTİK UTANÇ ÇIKTI - 26/11/2015
NEFRET EKTİK UTANÇ ÇIKTI
 Devamı