• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam288
Toplam Ziyaret5352637
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Av.Özcan PEHLİVANOĞLU (YUNTÜRK Kurucu Üyesi)
ozcanpehlivanoglu@yahoo.com
MENSUBİYET ŞUURU !..
07/02/2016
MENSUBİYET ŞUURU !..
 
Türk Milletinin sıkıntılı günlerden geçtiğinden şüphemiz yok. Bu sıkıntılı günleri nasıl atlatacağız diye hepimizin oturup düşünmesi gerekir.
 
Yapılacak ilk işlerden biri, milli heyecanı yüksek tutmaktır. Ancak bu heyecan, Türk Milletine yüksek bir mensubiyet şuuru ile bağlı olanlar tarafından yüksek tutulabilir.
 
Son dönemde milletçe, Türklüğe bağlı olma hususunda bir takım zaafiyetler içinde olduğumuz, su götürmez bir gerçektir.
 
Türk Milletinin, mensubiyet konusunda içine düştüğü durum, malum belirli odaklarca yapılan çalışmalar sonucu oluşmuştur. Örneğin onlarca yıldır sorulan "Müslümanmısın? Türkmüsün?" sorularına maruz bırakılışımız gibi!
 
Son dönemde toplumda, gereksiz ve temelsiz bir "36 etnik parça" polemiği başlatılmış, ümmet-millet, mezhep ve kimlik tartışmaları uzun yıllardır, bilerek halk arasında yayılmıştır.
 
İnsanlarımız; Galatasaray Eğitim Vakfı'na, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon gibi spor kulüplerimize, Timsahlar, Tatangalar yada Çarşı gibi taraftar gruplarına, siyasi partilere yada Rize, Diyarbakır, Doğu Karadeniz ve Güneydoğu örneğinde olduğu gibi coğrafi bölgeler açısından farklı mensubiyetler içine girmeyi daha önemser hale gelmişlerdir.
 
Çünkü yukarıda belirttiğimiz mensubiyetler, kişiye maddi ve manevi kazanımlar sağlamaktadır. Düşünün bir kere, Rize ilimiz son yirmi yılda iki başbakan ve bir cumhurbaşkanı çıkarmıştır. Bunun bazı Rizelilere neler kazandırdığı izahtan varestedir. Bunun yanında kabul etmeliyiz ki, eli kanlı terör örgütünün toplum sosyolojisinin bozulmasında önemli bir rolü vardır.
 
Aslında en büyük servetimiz, mensubu bulunduğumuz Türk Milletinin varlığı ve onun üzerinde oturduğu coğrafyanın vatanımız oluşudur. Ancak bu önemin ne kadar farkında olduğumuz, şu günlerde belirsizlikler içermektedir. Son günlerde yapılan bir araştırmada ülke nüfusunun %10'nun Türkiye'yi terk etme arzusunu ortaya koyması bunun bir göstergesidir.
 
Bu sebeple, günümüzde, millet ve vatan varlığının hiç olmadığı kadar büyük bir tehtid altında olduğu çok aşikardır.
O nedenle, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk Polisinin, can pahasına verdiği mücadele, her bir Türk vatandaşı tarafından çok iyi anlaşılmalıdır.
 
Bu günleri aşmak için, Türk Milletinin mensuplarınca, büyük bir azim ve kararlılık gösterilmelidir. Bunun için de yüksek şuurlu, büyük bir insan topluluğuna ihtiyaç vardır.
 
Türk Milletine bağlılığımız her türlü mensubiyetin üzerinde olmalıdır ve bu durum her ortamda çok kesin bir dille ifade edilmelidir. Eğer millet varsa ordu, polis, devlet, yargı, eğitim, sağlık vardır. Adı, sanı ve şanı belli bir millet değilseniz, bu ülkede hiç bir şekilde yaşam olanağı olmaz.
 
Üzerinde yaşadığımız toprak parçasının üzerinde yaşayan milletin adı, hangi etnisiteye bağlı olursanız olun, unutmayın; "Türk Milleti"dir. Vatanın da, devletin de tek sahibi o dur. Bizlerde onun mensubu olmakla gururluyuz. Ve onu yani "Türk Milleti"ni yaşatmak için can değil her türlü varlığımızı çekinmeden harcarız.
 
Evet Fenerbahçeli, Galatasaraylı, Beşiktaşlı, Trabzonlu, Bursalı, Rizeli, Siirtli, Diyarbakırlı olabiliriz, takımlarımızı tutabilir ve diğer mensubiyetlerimizi sevebiliriz, ancak bizi yaşatacak olan yegane zenginliğimiz "Büyük Türk Milleti"ne olan mensubiyetimizdir.
 
Türkiye'yi, Türk Milletine mensubiyet konusunda yüksek bir şuur içinde olanlar düzlüğe çıkartacaktır. Bunu bilin ve sizlerde hissetmeye, düşünmeye ve her ortamda "Ne Mutlu Türk'üm Diyene" diyerek göğsünüzü gere gere konuşmaya başlayın. Çünkü gurur duyulacak aziz bir milletin evladısınız!

Özcan PEHLİVANOĞLU
ozcanpehlivanoglu@yahoo.com
https://twitter.com/O_PEHLIVANOGLU


1433 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YESEVİ DERGİSİ’NİN MART SAYISINDA TÜRK-YUNAN İLİŞKİLERİNİ YAZDIK... - 08/03/2016
YESEVİ DERGİSİ’NİN MART SAYISINDA TÜRK-YUNAN İLİŞKİLERİNİ YAZDIK...
BODRUM’DAN CERATTEPE’YE YAĞMA !.. - 01/03/2016
BODRUM’DAN CERATTEPE’YE YAĞMA !..
6-7 EYLÜL’Ü BİLİYORSUNUZ YA 29 OCAK’I ? - 26/01/2016
6-7 EYLÜL’Ü BİLİYORSUNUZ YA 29 OCAK’I ?
TÜRK AİLESİ “S.O.S” VERİYOR ! - 17/01/2016
TÜRK AİLESİ “S.O.S” VERİYOR !
DIŞ POLİTİKA VE BALKANLAR - 13/01/2016
DIŞ POLİTİKA VE BALKANLAR
“KEŞKE BENDE YAPABİLSEYDİM” - 18/12/2015
“KEŞKE BENDE YAPABİLSEYDİM”
UÇAKLAR DÜŞERKEN, CAMİLER YAKILIRKEN ! - 15/12/2015
UÇAKLAR DÜŞERKEN, CAMİLER YAKILIRKEN !
SİYASİ PARTİLER ÜZERİNE BİR KAÇ SÖZ ! - 26/11/2015
SİYASİ PARTİLER ÜZERİNE BİR KAÇ SÖZ !
MHP’YE OY VERİN, BAHÇELİ’Yİ DESTEKLEYİN ! - 20/09/2015
MHP’YE OY VERİN, BAHÇELİ’Yİ DESTEKLEYİN !
 Devamı