• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.34888.3823
Euro10.154410.1951
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam100
Toplam Ziyaret5277292
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

 
 
 
 • 1
 •  
 • 2
 •  
 • 3
 •  
 • 4
 •  
 • 5
 •  
 • 6
 •  
 • 7
 •  
 • 8
 •  
AİHM kararlarını uygulamayan Yunanistan bir kez daha uyarıldı Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi 7-9 Haziran tarihlerinde Strazburg’da yaptığı toplantıda, Batı Trakya Türk toplumunun dernekleriyle ilgili Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarını uygulamayan Yunanistan’ı bir kez daha uyardı.
Makedon kuruluşuna önce onay sonra iptal Yunanistan’ın Edessa bölgesindeki Makedonlar tarafından oluşturulan “Krste Misirkof – Ana Dili Geliştirme Makedon Hareketi”nin Yunanistan Kültür Bakanlığı’nın Kültür Kuruluşları Kütüğü’ne yaptığı başvuru önce kabul edilmesine rağmen, aşırı milliyetçi çevrelerin tepkilerinden kısa bir süre sonra “kabul” işlemi iptal edildi.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINA YUNANİSTAN’A GİRİŞ YASAĞI DEVAM EDİYOR.
‘Ticaret alanında Türkiye ile Yunanistan arasında sorun yok’ DEİK Türkiye – Yunanistan İş Konseyi Başkanı ve YAKA Paketleme Tesisi sahibi iş insanı Levent Sadık Ahmet, ulusal ‘Efimerida ton Sintakton’ gazetesine konuştu. Levent Sadık Ahmet, Türkiye ve Yunanistan arasındaki ekonomik ilişkiler, turizm ve ticaret alanında yaşananlar ile önümüzdeki döneme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Yunanistan, Türkiye üzerinden yapılan sığınma başvurularını kabul etmeyecek Yunanistan'ın Türkiye üzerinden yapılan sığınma başvurularını kabul etmeyeceği bildirildi. Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ile Göç ve İltica Bakanlığı tarafından yayımlanan ortak açıklamada, "Yunanistan mevzuatı, Türkiye'yi mülteciler için güvenli bir üçüncü ülke olarak tanımlıyor. Bu karar, Suriye, Afganistan, Pakistan, Bangladeş ve Somali'den gelen sığınmacıları kapsıyor." ifadeleri kullanıldı.
Atina – Kosova ilişkileri genişletiliyor Kosova, Atina’daki ticari ofisinin seviyesini yükseltiyor. Kosova’nın başkenti Priştine’de bir dizi temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, Kosova’nın Atina’daki Ticari ve Ekonomik İşler Ofisi’nin seviyesinin yükseltileceğini açıkladı.
SİZİ UNUTMAYAN BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR! Batı Trakya Türkleri, 1923 Lozan Barış Antlaşması ile Yunanistan’a resmi azınlık olarak bırakıldılar. Bu sebeple Türkiye Cumhuriyeti’nin azınlık üzerinde tarihi bir sorumluluğu bulunmaktadır. Bu sorumluluk sahip çıkma, koruyup kollama gibi güvencelerdir.
Türkiye Yunan vatandaşlarına PCR testini kaldırdı! Edirne Valiliği 31.05.2021 günü yayınladığı basın duyurusunda, Edirne ilindeki kara sınır kapılarından geçişlerle ilgili yeni uygulamayı duyurdu. Yeni uygulamaya göre Türkiye Yunan vatandaşlarından da PCR testi istemeyecek.
Türkiye ve Yunanistan “Aşı sertifikası” konusunda anlaştı! Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias yaptıkları görüşmede karşılıklı olarak aşı sertifikalarının tanınması konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladılar.
MUHACİRLARIN SÖYLEYECEK SÖZÜ VAR Türkiye Cumhuriyeti'nin sarsılmaz temel taşlarından olan "muhacirlerin" kendilerini hedef alan had bilmezler için söyleyecek sözleri var... Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Kamuran ATAKAN,Bosna Hersek Dostları Vakfı Başkanı Saffet ERDEM ve Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Av.Necmettin HÜSEYİN’in konuk olduğu canlı yayınlanacak programda buluşalım.
Yunanistan’a giriş için yeni bakanlık kararı yayımlandı T.C. vatandaşlarına Yunanistan’a giriş yasağı devam ediyor. 31 Mayıs tarihine kadar geçerli olan yeni bakanlık kararına göre, Yunan vatandaşlarının T.C. uyruklu eşleri Kipi sınır kapısından Yunanistan’a giriş yapmaya devam edebilecek.
GENEL KURUL İLANI DUYURU YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN Derneğimizin 4.Olağan Genel Kurul Toplantısı, Pandemi koşullarına uygun olarak 31 Mart 2021 Çarşamba günü Saat.12.30’da Üyesi bulunduğumuz Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonumuzun Genel Merkezi Orta Mah.Zambak Sokak No:19 Bayrampaşa / İSTANBUL adresinde bulunan Hasan Tahsin toplantı salonunda aşağıda yazılan gündeme göre yapılacaktır. Belirtilen gün ve saatte çoğunluk sağlanamadığı taktirde ikinci toplantı 07 Nisan 2021 tarihinde aynı gün ve saatte aynı gündem ile yapılacaktır. Sayın üyelerimizin toplantıya katılmaları saygı ile duyurulur. 02 Mart 2021 YUNTÜRK Yönetim Kurulu
Batı Trakya Türklerinin 29 Ocak Milli Direniş Gününü Saygıyla Anıyoruz Batı Trakya Türklüğünün ‘Türk’’ olduklarını dile getirdikleri için saldırılara maruz kaldıkları 29 Ocak 1988 Milli Direniş Günü’nü saygı ile anıyoruz. Bugün de devam eden Yunan Hükümeti’nin haksız uygulamalarına “Dur” diyerek, her yerde ve her alanda demokrasinin kuralları çerçevesinde Batı Trakya Türk Azınlığının hakkı olanı talep ediyoruz. Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak Batı Trakya Türklüğünün haklı davasında 29 Ocakları Unutmayacağız ve Unutturmayacağız… YUNTÜRK Yönetim kurulu Adına Genel Başkan Ferruh ÖZKAN
YUNTÜRK GENEL BAŞKANI YENİÇAĞ TV’YE KATILDI Yunanistan'da 'Türk’ kelimesinden sonra ‘Azınlık' kelimesinin de kullanılması yasaklandı. Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkanı Ferruh Özkan gazeteci Vedat Yenerer’in sorularını Yeniçağ TV Canlı yayınında cevapladı. Yunanistan'da 'Türk’ kelimesinden sonra ‘Azınlık' kelimesini kullanmak yasaklandı. Lozan anlaşmasındaki azınlık kelimesi resmi daireler ve Azınlık kurumu tabelalarından kaldırılıyor. Peki bunun arkasında ne var? Merak edilen soruları gazeteci Vedat Yenerer Yeniçağ TV Canlı yayınında Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkanı Ferruh Özkan'a sordu.
 1  ...