• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam213
Toplam Ziyaret5374223
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

YUNTÜRK Kurucu Üyemiz,Önceki dönem Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı ,RUBASAM Başkan vekili Em.J.Alb.Sayın Süheyl ÇOBANOĞLU’nun kardeşi Sayın Abbas ÇOBANOĞLU başarılı bir ameliyat geçirmiştir.
Bosna'da 18 yıl önce dünyanın gözü önünde BM'rin güvenli bölge ilan ettiği Hollandalı askerlerin koruması altında olan Srebrenitsa'da çoğunluğu kadın ve çocuk olan 8373,Bosna'da 300.000 Müslüman din kardeşimiz soykırıma maruz bırakılmıştır. Bu SOY KIRIMI ANMAK VE TELİN ETMEK amacıyla Rumeli Balkan Federasyonumuz ve üye derneklerimizle birlikte 11 Temmuz 2013 Perşembe günü Saat: 17.30’da Galatasaray Lisesi önünden hareketle Hollanda Başkonsolosluğu önünde basın açıklaması ile siyah çelenk konulacaktır.
Yuntürk Genel Başkanı Ferruh ÖZKAN,Pirograf Ayfer BAKİOĞLU ve Kursiyerlerinin Batı Trakya-Gümülcine’de düzenlediği ‘AB-I HAYAT -3’ adlı sergiyi gezdi.
"Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir"
Rumeli Balkan Federasyonumuz ve üye derneklerimizin katılımı ile 24 Temmuz 2013 Çarşamba günü Batı Trakya-Gümülcine’de Merhum Dr.Sadık Ahmet’i anma Programına katılım sağlanacaktır.
22 Haziran 2013 Cumartesi günü gerçekleştirilen Avrupa Halkları Federal Birliği (FUEN) Delegeler Meclisi’nde yapılan seçimlerinde üç yıl süre ile görev yapmak üzere Başkan Yardımcılığına Halit Habipoğlu'nun seçilmesi ve BEB Partisinin FUEN'e üyelik başvurusunun kabul edilmesinden dolayı YUNTÜRK Yönetim kurulu jher iki başkanımıza birer kutlama mesajı göndermişlerdir.
Yunanistan Türkleri Derneği Yönetim kurulu üyeleri kahvaltıda bir araya geldi.
YUNTÜRK Yönetim Kurulu 2013 yılı için uygulamayı düşündüğü projelerini tartıştı.
BTTDD Bakırköy Şubesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği kaynaşma gecesi 18 Mayıs 2013 Cumartesi günü yapıldı.
Yuntürk, Keşan işadamları Derneğinin Keşan’da düzenlediği ‘Keşan Kahvaltı Buluşması’ adlı kahvaltılı toplantısına katıldı.
Üzerimizde ödenemez hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakârlıklarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz bütün annelerin Anneler Gününü kutluyor,tüm annelere saygı,sevgi ve şükranlarımızı arz ediyoruz.
Ziyarette YUNTÜRK Genel Başkan Yardımcısı Sayın Ehad Can da yer aldı.
YUNTÜRK’ün de üyesi Olduğu ve Yurt İçinde 57 Yurt dışında 9 olmak üzere Toplam 66 Derneği çatısı altında barındıran RUMELİ BALKAN FEDERASYONU’un her yıl Geleneksel olarak düzenlediği ‘GELENEKSEL RUMELİ-BALKAN PİKNİĞİ ' 26 Mayıs 2013 Pazar günü Kemerburgaz Kurt Kemeri Ayvaz Bendi Piknik Alanı'ında yapılacak.
YUNTÜRK Derneği Genel Başkanı Ferruh Özkan’ın şirketlerinden biri olan BeyoundEnergy, hidrolik sistemi olmayan 270 derece hareket ederek güneşi takip eden Tracker (Takip eden) sistemi kurarak fuarda sergilendi.
Üç günlük bir çalışma ziyareti için 02-05 Nisan 2013 tarihleri arasında Yunanistan’a giden YUNTÜRK Genel Başkanı ve Yeni kurulan Müteşebbis Heyetleri Birliği Eş Başkanlığını üstlenen Ferruh ÖZKAN Atina ve Gümülcine’de çalışma ve nezaket ziyaretlerinde bulundu.
Av.Özcan PEHLİVANOĞLU moderatörlüğünde Rumeli TV’de her hafta Çarşamba günü (27 Mart 2013) saat 20.00’de yayınlanan “BALKAN GÜNDEMİ” programının bu haftaki konukları Yunanistan’ın Gümülcine şehrinin Belediye Meclis Üyesi Mimar Rıdvan MOLLA İSA ile Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkanı Ferruh ÖZKAN...
... 76 ...