• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam294
Toplam Ziyaret5352266
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Mezarı başında onlarca konuşma meraklısı vardı ama bir yazılı metin yoktu. Konuşma yarışına girenler, kendilerine oynayanlar, hatır gönül ve misafirde dinlemediler. Mezar başında ayak oyunları yapılmamalıdır.
Rumeli Balkan Federasyonu Heyeti Merhum Dr.Sadık Ahmet törenlerine katılmak üzere gittiği Batı Trakya’da kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulundu.
Batı Trakya Türklerin lideri Dr. Sadık Ahmet, aramızdan ayrılışının 18. yılında, 24 Temmuz 2013 günü Gümülcine’de kabri başında anıldı.
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı,Yunanistan Türkleri Derneği (YUNTÜRK) Genel Başkanı Ferruh ÖZKAN’ın ablası Nuriye KINIK hanımefendi vefat etmiştir.
1453 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen iftar yemeğine, Rumeli Balkan Federasyonu’na bağlı 68 derneğin başkan ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.
BATI TRAKYA TÜRKLERİNİN EFSANE LİDERİ SADIK AHMET'İN VEFATININ 18. YILDÖNÜMÜNDE RUMELİ BALKAN FEDERASYONU VE ÜYE DERNEKLER BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİNDEN OLUŞAN BİR HEYET BATI TRAKYA GÜMÜLCİNE’YE GİTTİ.
Her yıl Geleneksel olarak Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü’nün ortaklaşa düzenledikleri iftar yemeği 19 Temmuz 2013 Cuma Günü İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Tesislerinde yapıldı.
YUNTÜRK Genel Başkanımız Sayın Ferruh ÖZKAN’ın ablası Nuriye KINIK hanımefendi rahatsızlanarak hastanede müşahade altına alınmıştır.
YUNTÜRK olarak gerçekleşecek ikili görüşmelerde Yunanistan Batı Trakya,Rodos ve İstanköy Türk ve Müslümanlarının yıllardır mevcut sıkıntılarının gündeme alınmasını iki garantör ülke olarak bu sıkıntıların ÇÖZÜMÜ yönünde adımların atılmasını temenni ederiz.
BATI Trakyalılara Edirne’de verilen iftarda ilginç konuşmalar oldu, herkes şaşırdı.Böyle beklenmeyen çıkışlar, iki bakanın önünde yaşandı. Başkonsolos Batı Trakyalılara kızıyordu, İskeçe Müftüsü ise Türkiye’den gelen karıştırıcı ‘ziyaretçiler’den yakınıyordu.
Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener Edirne’de katıldığı Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği iftarında yaptığı konuşma ile adeta bir gerçeği haykırarak yemeğe katılan Batı Trakyalılara buz gibi rüzgar estirdi.
YUNTÜRK'ün üyesi olduğu ve 67 derneği bünyesinde barındıran Rumeli Balkan Federasyonu bir heyetle Ankara ziyaretleri kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet Büyükataman’ı Parti Genel Merkezindeki makamında ziyaret ettiler
Parçalanmış aileler ve Yabancı uyruklu olan soydaşlarımızın anne,baba,eş ve çocuklarının oturma izni ve sağlık sigortası sıkıntıları için ilgili yasal düzenlemelerin yapılması hususları görüşülmüş, Sayın Bakanımız konuyla ilgileneceğini ifade etmişlerdir.
Ziyarette Rumeli Balkan Balkan camiasının sıkıntıları,Özellikle Ülkemizde Oturma Süresini Geçirmiş Rumeli Balkan kökenli Yabancıların Sorunlarının Giderilmesi Adına Gerekli Yasal Düzenlemelerin Yapılması Hususları Görüşülmüştür.
Rumeli Balkan Türkleri Federasyonu ve üye dernekler temsilcileri Srebrenitsa soykırımının 18. yıl dönümünde Galatasaray Lisesi önünde Srebrenitsa soykırımını telin etti ve Hollanda Başkonsolosluğu'na siyah çelenk koyarak kapısı önünde basın açıklaması yaptı...
BASIN DUYURUSU-11 TEMMUZ 2013
... 75 ...