• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam266
Toplam Ziyaret5374276
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Kuruluşunun yüzüncü yılını kutladığımız Batı Trakya Türk Cumhuriyeti ile ilgili olarak hazırlanan “Batı Trakya Türk Cumhuriyeti 100. Yıl Özel Anma Programı” 27 Ağustos 2013 Salı günü RUMELİ TV’de saat 13.00’den itibaren canlı yayınlanacaktır.
Balkan Savaşları sonrası Batı Trakya’da Türkler ve Pomaklar başta olmak üzere çoğunluğu Müslüman bir toplum tarafından 31 Ağustos 1913’te kurulan ve tarihteki ilk Türk Cumhuriyeti olan Batı Trakya Türk Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yılı çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Gazeteci - yazar Selcan TAŞÇI tarafından hazırlanan ve hafta içi her gece 19.30 - 20.30 arası BENGÜTÜRK TV'de canlı yayınlanan "TAŞ MAHAL" adlı programın 27 Ağustos 2013 Salı gecesi konuğu MHP MYK Üyesi Av. Özcan PEHLİVANOĞLU olacak...
Batı Trakyalı Hemşerilerimizden olup K.Çekmece’de ikamet eden Sayın Mustafa GENÇAY’ın (Televizyoncu Mustafa) rahatsızlanarak Bakırköy Devlet Hastanesinde müşhade altına alındığını ve tedavisinin yoğun bakımda devam ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız.
Mısır’da meydana gelen son olaylar kaygı ve üzüntü vericidir. Güvenlik güçlerinin demokratik protestosunu yapan masum sivillere orantısız müdahalesi ve HEDEF ALINARAK keskin nişancılar marifetiyle kurşun yağdırılması tek kelimeyle VAHŞET VE KATLİAMDIR.
YUNTÜRK Yönetim Kurulu Üyemiz, Sayın Cem KÖSE’nin babası Sayın Fahri KÖSE vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 15 Ağustos 2013 Perşembe günü (Bugün) Edirne-Uzunköprü Muradiye Camiinden öğle namazını müteakip kaldırılacaktır.
İstanbul-K.Çekmece’de ikamet eden Batı Trakya’lı hemşehrilerimizden Sayın Şenol ŞIRANECİ vefat etmiştir.
DUYURU - 07 Ağustos 2013,Çarşamba YUNTÜRK Genel Başkanımız Sayın Ferruh ÖZKAN’ın Bugün Yunanistan’a girişine izin verilmeyerek girişi engellenmiştir.
YUNTÜRK Kurucu Üyemiz, Rumeli Balkan Federasyonu bir önceki dönem Genel Başkanımız ,RUBASAM Başkan vekili Em.Jandarma Albay Sayın Süheyl ÇOBANOĞLU’nun kardeşi Sayın Abbas ÇOBANOĞLU vefat etmiştir.
İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu, Allah´ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği ...
Genel Başkan Ferruh Özkan’ın Batı Trakya davasında anılarını ve karşılaştıklarını kamuoyu ile paylaştığı 22 Temmuz 2013 tarihli TRAKYA'NIN BATISINDA BİR ODA KARANLIK -4- köse yazısına yer veren dergi, BTTDD Zeytinburnu Şubesi ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü iftarına davetli katılan Ferruh Özkan ile yapılan röportajı da yayınladı.
TARİHE BİR NOT DÜŞME AÇISINDAN, HAZIR YERİ GELMİŞKEN BİRAZ OLSUN BİZ DE KONUŞALIM Kİ, TARİHİ GERÇEKLER ORTAYA ÇIKSIN VE KAMUOYU DA DOĞRU BİLGİLENSİN...
YUNANİSTAN AZINLIK RAPORU -2-
YUNANİSTAN AZINLIK RAPORU -1-
Rumeli Balkan Federasyonu üyesi kardeş derneklerimizden Esenler Rumeli Türkleri Derneği Yönetim kurulu üyesi Sayın Osman BÖLÜKBAŞI’nın kayınpederi....
Çok Sevgili Ablam Nuriye KINIK’ın vefatı nedeniyle acımızı paylaşan, bizleri yalnız bırakmayarak cenaze törenine katılan telefon...
... 74 ...