• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Takvim
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam223
Toplam Ziyaret5374233
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Anasayfa

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 90. yılı tüm Türkiye'de ve Türk Dünyası'nda coşkuyla kutlandı.
27 Ekim 2013 - TRT TSM Personel Korosu şef Kemal Abacı yönetiminde bu akşam Gümülcine Türk Gençler Birliği bahçesinde muhteşem bir konser sundu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop başkanlığında bir grup milletvekili Batı Trakya’yı ziyaret etti.
Gümülcine'deki kutlamalar T.C. Gümülcine Başkonsolosluğu'nda, Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği'nde, S.Ö.P.A. Mezunu Öğretmenler Derneği'nde ve Gümülcine Türk Gençler Birliği'nde gerçekleşti.
Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dileriz.
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Heybeliada Ruhban Okulu'nun açılması yönünde açıklamalar yapan AB Komisyonu'na, Yunanistan'da yaşayan azınlıkların sorunlarını işaret etti.
Gazeteci-yazar Simeon Soltaridi'nin Yunanistan'daki camilerin ibadete açılması konusunda kaleme aldığı makaleyi aşağıda okuyabilirsiniz
03 Eylül 1913 tarihinde Dedeağaç’ta sözlerini Süleyman Askeri Beyin yazdığı Batı Trakya Milli Marşı bestelenerek ilk kez çalındı. Avrasya Bir Vakfı, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin (ASAM) organize ettiği Batı Trakya Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100.Yıl dönümü olan 31 Ağustos 2013 tarihinde Beşiktaş Yıldız Parkı Vera salonunda ilk kez çalındı. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.
Başbakanımız Ruhban Okulu ile ilgili son noktayı koydu
Batı Trakya davası mücadele adamlarından,BTTDD Bursa Şubesi 1992-1996 yılları Yönetim Kurulu üyeliği yapmış ve davanın her safhasında yıllardır büyük emekleri olan Sayın Ali AYAZMALI’ın eşi Sayın Cahide AYAZMALI hanımefendi 28 Eylül 2013 Cumartesi günü vefat etmiştir.
Ahmet TAKAN - 24 Eylül 2013 ahttakan@gmail.com Rum okulu... Trabzonspor uçağının direkt Larnaka’ya inmesi ve Rum Vakıf Üniversitesi... Bir de öğrendik ki; Dışişleri Bakanlığı, resmi internet sitesinden Yunanistan bölümünü sessiz sedasız kaldırıvermiş..
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkan Vekilimiz Sayın Cem DURAN’ın babası Sayın Cemil DURAN rahatsızlanarak hastanede müşahade altına alınmış ve tedavisi yoğun bakımda devam etmektedir.
Meşhur masalda kalabalığın önünden geçen kralın olmayan giysilerine “Ay ne güzel, ne yakışmış!” diye herkes hayranlığını dile getirip tezahürat yaparken, bir çocuk öyle haykırır: “Kral çıplak!” Ve ardından orada bulunanlardan herbiri kralın çıplak olduğunu itiraf etmeye başlar, fısıltılar toplu haykırışa dönüşür: “Kral çıplak!!!”
- 31 AĞUSTOS 1913- "Tarih nankör değildir, bir hizmeti unutmaz; İstikbalin vicdanı aşk istemez, kin tutmaz." Nice 100.yıllara..
30 Ağustos 1922´de kahraman ordumuzun kazandığı zaferin 91.yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Yunanistan Türkleri Derneği Yönetim Kurulu Adına Genel Başkan Ferruh ÖZKAN
Rumeli Balkan Federasyonu bir önceki dönem başkan vekili Sayın Hasan YENİCİLER’in sütkardeşi Sayın Selma GEZİNİR hanımefendi vefat etmiştir. Merhumenin cenazesi 29 Ağustos 2013 Perşembe günü (Bugün) Eyüp Sultan Camiinden öğle namazını müteakip kaldırılacaktır.
... 73 ...