• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
 • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam53
Toplam Ziyaret5228560
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
  • YUNTÜRK
  • YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
  • YUNTÜRK
  • YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
  • YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Anasayfa

Aristotelio Üniversitesi Teoloji Fakültesi’ne bağlı olarak faaliyet gösterecek yeni bölümün önümüzdeki akademik yıldan itibaren eğitime başlayacağı belirtildi. Yeni bölümden mezun olacak azınlık mensuplarının ise Batı Trakya’da din dersi öğretmeni (ierodidaskalos) olarak görev yapacağı kaydedildi. Olay, Batı Trakya Türk azınlığı içinde “azınlığın din özgürlüğüne ve din işleriye yeni bir müdahale” olarak yorumlandı ve tepki gördü.
Gümülcine’ye bağlı Bulduklu köyü ziyaretinde Başkonsolos Akıncı’ya muavin konsoloslar İrfan Çetin, Canay Kavuncu ve Osman Şahin ve Gümülcine Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet eşlik etti.
Yunanistan’ın Kastorya şehrinde bulunan 450 yıllık Mimar Sinan eseri Kurşunlu Camii restorasyonu için Yunan asıllı Müslüman çalışma başlattı. Asıl mesleği finans danışmanlığı olan Elif Karagiannidou, Yunanistan’ın Kastorya şehrinde bulunan Mimar Sinan’ın 16. yüzyıl’da yaptığı eseri Kurşunlu Camii ve medresesinin restorasyonu için resmi makamlarla görüşmelere başladı. 35 bin kişilik Kastorya’da bulunan Kurşunlu Camii’nin yeniden inşası için geçen yıldan beri çalışmaya devam ediyor.
Prof.Dr.Mustafa Kaymakçı - YUNAN ALGISINDAKİ TÜRK İMGESİNİN KÖKENLERİ ÜZERİNE BİR DENEME
YUNANİSTAN’DAKİ BAŞMÜFTÜLÜK, MÜFTÜLÜKLER İLE TÜRKİYE’DEKİ BAŞPİKOPOS VE METROPOLİT MESELESİ
Syriza’nın bir yıllık performansını ekonomi ve göç konularına bakarak değerlendirmek güç olsa da Batı Trakya’da yaşayan Türklerin durumuna bakarak bir fikir edinilebilir
Batı Trakya’da, 1923 Lozan Barış Antlaşması’nın koruması altında, İstanbul’daki Rum azınlığa karşılık olarak bırakılan Türk azınlığın etnik kimliği, Yunanistan’da yaşayan diğer azınlıklarda olduğu gibi Yunan yönetimince kabul edilmemekte, Batı Trakya Türkleri’nin “Müslüman Elenler” olduğu yönündeki açıklamalarda israr edilmektedir.
Çiftçi ve hayvan besicilerinin iki hafta önce başlattığı eylemler genişleyerek devam ediyor.
Trakya Çevreci Arıcılar ve Arı Sevenler Dernegi 29-31 Ocak 2016 tarihlerinde gerçekleşen 5. İstanbul Arıcılık ve Arı Ürünleri Fuarı’na katıldı. Uluslararası fuarda stant açan dernek, Batı Trakya’nın balını tanıttı.
Bulgaristan'da bulunan dini okulların da bağlı bulunduğu Başmüftülük seçimlerinde eski başmüftü Mustafa Aliş Hacı oybirliği ile yeniden Başmüftü seçildi.
AB'nin geleceğinin sıkıntılı olduğu konusunda bir kaç yazı yazdık ve bunun uzun ömürlü bir birliktelik olamayacağını Papaz Erasmus'un Türk ve İslam husumeti düşüncesi üzerine kurulu bir Avrupa Emperyalizminin hayalden öteye bir şey olmadığını yazdık.
Atatürk, dünya siyasetinde etkinliğini kaybeden ve oyuncak haline getirilen bir devletten milli bir kurtarıcı rolünde ortaya çıkmıştır.
... 15 ...