• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
 • https://twitter.com/yun_turk
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
  • YUNTÜRK
  • YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
  • YUNTÜRK
  • YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ
  • YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Anasayfa

SAĞLIKLI VE MUTLU BİR YENİ YIL DİLİYORUZ Kadın ve çocuklara yönelik şiddet başta olmak üzere hiç bir zorbalığın, ahlaksızlığın, taciz, tecavüz ve cinayetin, yalancılığın, sahtekarlığın, terörün, savaşların, mezhep kavgalarının, ayrımcılığın olmadığı, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu ve Türk Milletinin kurtarıcısı Büyük Önder ve eşsiz Kahraman ATATÜRK’ün ve CUMHURİYET DEVRİMLERİNİN, ahlaklı, onurlu ve erdemli rehberliği ile akılcılığında, herkesin huzur ve barış içinde insanca yaşadığı, sağlıklı ve mutlu bir yıl diliyoruz. YUNTÜRK
YUNANİSTAN’DA BAZI ÇEVRELER SAÇMALAMAYA DEVAM EDİYOR Yunan basınında geniş bir biçimde aynı anda çıkan haberlerde, “MİT'in Trakya’daki Karanlık Oyunları - "Andro" ve "Müslüman Kardeşler" Komotini Türk Konsolosluğu” başlığıyla okuyuculara servis edildi. Batı Trakya’da hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmayan düzmece yalan yanlış haberlerle gündem yaratarak, Türkiye’nin Gümülcine’deki Başkonsolosluğunu hedef alan çevreler boş durmuyor. Ancak bununla da yetinmeyen çevreler, son olarak bir Batı Trakyalı olan ve her fırsatta Türk-Yunan dostluğuna, dinler arası hoşgörü ve saygıya önem veren IRCICA Genel Direktörü Dr. Halit Eren’i de yalan yanlışlarla kirli oyunlarının içine katmaya çalıştıkları görülüyor.
Gümülcine Türk Gençler Birliği 90. kuruluş yılı etkinliğine katılan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Batı Trakya’da temaslarda bulundu.
Yunan basınında çıkan bir özel haberde, Türkiye’nin, Yunanistan ile aralarında var olan bazı sorunların çözümü için Lahey Uluslararası Adalet Divanı’na gidilmesini talep etmiş, ancak Atina ise Türkiye’nin bu teklifini reddettiği belirtiliyor.
CUMHURİYETİMİZİN İLANININ 95.YILINDA GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü, AZİZ ŞEHİTLERİMİZİ, GAZİLERİMİZİ SAYGI, RAHMET VE MİNNETLE ANIYOR, CUMHURİYET BAYRAMINIZI KUTLUYORUZ
“Altın Şafak” (Hrisi Avgi) üyesi olduğu belirtilen aşırı sağcı bir grup tarafından Selanik’in ortasında Türk turistlerin aracına saldırı düzenlendi. Taşlar, sopalar ve demir çubuklarla aracın camlarını kıran saldırganlar, aracın motor kaputuna yazılar yazdı Mehmet Özören, eşi, oğlu ve kızı linç edilmekten şans eseri ve sığındıkları apartmanın Yunan sakinlerinin yardımları ile kurtuldu.
24 TEMMUZ GÜNÜNÜN TARİHİMİZDEKİ ÖNEMİ İKİ ÖNEMLİ TARİH Aziz Türk Milletinin Tarihinde çok önemli günler vardır.24 Temmuz da böyle önemli günlerden biridir. 24 Temmuz 1923 24 Temmuz 1995
LİDERİMİZ DR.SADIK AHMET’İ VEFATININ 23.SENESİNDE SAYGI VE RAHMETLE ANIYORUZ. SENİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ. RUHUN ŞAD OLSUN.
Kıbrıs Türk halkının var oluş mücadelesi olan Kıbrıs Barış Harekatı´nın 44´üncü yıl dönümünü kutluyor, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Kıbrıslı Mücahitlerin Şehit ve Gazilerini rahmet ve minnetle anıyoruz.
Yunanistan Türkleri Derneği (YUNTÜRK) İzmir Temsilcimiz, çok değerli dava arkadaşımız Sayın MUSTAFA DAĞLI vefat etmiştir. Merhumun cenazesi 12 Temmuz 2018 Perşembe günü (bugün) Çamdibi Koşukavak GÜRELER Camiinden (İzmir) ikindi namazına müteakip kaldırılarak Işıkkent Mezarlığı aile kabrine defin edilecektir. Merhuma Allah’tan Rahmet , DAĞLI ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.
TEBRİK 24 Haziran 2018 günü yapılan milletvekili seçimlerinde Ak Parti Bursa milletvekili olarak yeniden seçilen hemşehrimiz, Mevcut hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’nu tebrik eder,seçim sonuçlarının devletimiz ve milletimize hayırlara vesile olmasını dileriz. YUNTÜRK Yönetim kurulu adına Ferruh ÖZKAN Genel Başkan
Türkiye’de 24 Haziran 2018 günü yapılan seçimlerinde Batı Trakya kökenli milletvekili adayı Hakan Çavuşoğlu, yeniden Adalet ve Kalkınma Partisi’nden 27'nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’nde Bursa milletvekili olarak seçildi. Mevcut hükümette Başbakan Yardımcılığı görevini yürüten Batı Trakyalı Hakan Çavuşoğlu AK Parti Bursa 1. sıradan aday gösterilmişti.
 1  ...