• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret5282325
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
TBMM Batı Trakya Destek Grubu Tekrar Oluşturuluyor‏
TBMM Batı Trakya Destek Grubu Tekrar Oluşturuluyor‏

Daha önceki dönemlerde görev alan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkan ve yöneticilerinin büyük gayretleri ile oluşturulan ve TBMM 20. döneminden beri her dönemde katılımcı parlamenter sayısı artarak devam eden "TBMM Batı Trakya Destek Grubu"nun TBMM'nin 26. döneminde de oluşturulması için milletvekillerine, Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ve Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. R. Ebrar Akıncı imzası ile davet mektupları gönderildi.
 
Davet mektubunun içeriğinde Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin misyonu, vizyonu ve bu güne kadar 70 yıldır sürdürdüğü çalışma ve amaçlarının yanı sıra önümüzdeki dönem de planlanan çalışmalar ve hedefler milletvekillerimizle paylaşıldı.
 
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin başlıca kuruluş amacı olan anavatana göç etmiş Batı Trakya Türklerinin buradaki sorunlarına çözüm aramak ve hemşeriler arası dayanışmayı sağlamanın yanında doğdukları topraklarda yaşayan hemşerilerimizin planlı asimilasyon politikaları ile ellerinden alınan, yasal kazanımları olan eşit statüdeki Yunan Vatandaşları olarak yaşama haklarının tekrar geri kazanımı için oradaki STK’lar ve diğer örgütlerle ortak mücadele yürütme ve planlama stratejisi çerçevesinde faaliyet sürdürmektir.
 
Bu bağlamda uluslar arası arenada yürütülen çalışmalar esnasında Batı Trakya Türklerinin elini güçlendirecek ana unsur anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü tam ve eksiksiz olarak arkasında hissetmesidir.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisinde uzun süredir oluşturulan ve bu dönemde de tekrar eskisinden daha güçlü oluşacağına en ufak bir şüphemiz olmayan Batı Trakya Destek grubu bu açıdan bizler için büyük önem arz etmekte ve değer içermektedir.
 
Yakın zamanda hedefte olan Uluslararası Batı Trakya Kurultayı öncesi de oluşacak destek grubu ile yürütülecek çalışmalar büyük önem arz etmektedir.
 
Batı Trakya Türkleri olarak bu güne kadar bize uygulanan tüm baskıcı etnik kimlik asimilasyon politikalarına karşı dik durduğumuz gibi, bu günden sonra da tüm kurumlarımızla uygulanacak tüm politikalara karşı tek vücut olarak mücadele etmeye devam edeceğiz.
 
Yakın zamanda, oluşacak olan TBMM Batı Trakya Destek Grubu milletvekillerimizi TBMM’de ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunacak ve desteklerini talep edeceğiz.

Kaynak:rodop ruzgari

  
975 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın