• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret5204246
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
İngiltere Büyükelçisi’nden Batı Trakya ziyareti...
İngiltere Büyükelçisi’nden Batı Trakya ziyareti...

İngiltere’nin Atina Büyükelçisi John Kittmer, Batı Trakya’yı ziyaret ederek temaslarda bulundu.

Kittmer, 15 – 16 Aralık tarihlerinde Meriç, Rodop ve İskeçe’de ziyaretlerde bulundu. Kittmer, Batı Trakya temasları sırasında azınlıktan Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği ile Trakya’nın Sesi gazetesi ile biraraya geldi.


 
Büyükelçi Kittmer, Gümülcine’de Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Yorgos Pavlidis’i ziyaret ederek, bölgenin ekonomisi hakkında bilgi aldı. Kittmer, Gümülcine Belediyesi’ni de ziyaret ederek, belediye başkanı Yorgos Petridis’le görüştü. 
İngiletere’nin Atina Büyükelçisi John Kittmer, 15 Aralık Salı günü Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği'ni (BTAYTD) ziyaret etti. Konuyla ilgili olarak dernekten yapılan açıklamada “Yaklaşık bir saat süren ziyarette Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın karşılaştığı sorunlar yönetim kurulu tarafından büyükelçiye aktarıldı.” ifadesine yer verildi.
 
Büyükelçi Kittmer, 16 Aralık Çarşamba günü ise İskeçe’de Trakya’nın Sesi gazetesi sahibi Abdülhalim Dede ve gazete çalışanlarıyla biraraya geldi. Trakya’nın Sesi’nden yapılan açıklamada “Gazetemiz ekibi büyükelçi Kittmer'le öğle yemeğinde biraraya geldi. Yaklaşık iki saat süren çalışma yemeğinde büyükelçi Kittmer'e Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının temel sorunları dile getirildi.” denildi.


Kaynak: GÜNDEM

  
792 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın