• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
İSTANBUL 2. SEÇİM BÖLGESİ OY PUSULASINDAKİ HUKUKSUZLUĞA İTİRAZ‏


İSTANBUL 2. SEÇİM BÖLGESİ OY PUSULASINDAKİ HUKUKSUZLUĞA İTİRAZ‏

İSTANBUL 2. SEÇİM BÖLGESİ BAĞIMSIZ TEK MİLLETVEKİLİ ADAYI AYHAN BÖLÜKBAŞI OY PUSULASINDAKİ HUKUKSUZLUĞA İSYAN EDEREK 2. SEÇİM BÖLGESİNDE SEÇİMİN İPTALİ İÇİN İL SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI'NA İTİRAZDA BULUNDU.                                                         


1 KASIM 2015
 
 
İSTANBUL İL SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI'NA
 
26. DÖNEM MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMLERİ DOLAYISIYLA 1 KASIM 2015 TARİHİNDE YAPILMAKTA OLAN SEÇİMLER DOLAYISIYLA İSTANBUL 2. BÖLGE BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ OLARAK OY PUSULASINDA SON SIRADA BULUNAN KİŞİ OLARAK BAĞIMSIZ ADAY İBARESİ OLMAMASI NEDENİYLE ÇOK SAYIDA SEÇMENİMİN KAFA KARIŞIKLIĞINDAN DOLAYI OY KULLANMAKTA ZORLANDIĞI, BİR ÇOK SEÇMENİMİN OY KULLANAMADIĞI VEYA YANLIŞ KULLANMIŞ OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR.

OY PUSULASINDA SİYASİ PARTİLERİN KOCAMAN AMBLEMİNİN YANINDA PARTİNİN İSMİ BÜYÜK PUNTOLARLA YAZILDIĞI GİBİ PARTİNİN GENEL BAŞKANININ İSMİ DE AYNI BÜYÜKLÜKTE İLAVE OLARAK YAZILMIŞ OLMASINA RAĞMEN, BAĞIMSIZ ADAY OLARAK OY PUSULASININ EN SONUNDA ÇOK KÜÇÜK HARFLERLE SADECE İSİM SOYİSİM YAZILMIŞ BAĞIMSIZ ADAY İBARESİNİN OLMAMASI ANAYASAMIZ GEREĞİ ADİL VE HUKUKİ OLMADIĞI AÇIKTIR.

EŞİTLİK İLKESİNE AYKIRI OLMASI DOLAYISIYLA İSTANBUL 2. BÖLGESİNDEKİ SEÇİMİN İPTAL EDİLMESİNİ VE SEÇİMİN YANİLENMESİNİ TALEP ETMEKTEYİM.

GEREĞİNİN YAPILMASINI SAYGILARIMLA ARZ EDERİM.
 
 
AYHAN BÖLÜKBAŞI

İSTANBUL 2. BÖLGE BAĞIMSIZ

MİLLETVEKİLİ ADAYI

  
2339 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın