• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret5228524
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Zeytinburnu'nda Batı Trakya Standı açıldı


Zeytinburnu'nda Batı Trakya Standı açıldı


Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneklerinin asli görevi olan üyelerinin sorunlarına çözüm üretmek ve üyeler arası dayanışma ile yardımlaşmanın sağlamasının yanında anavatanda Batı Trakya Türklerini en iyi şekilde temsil etmek ve tanıtmak adına da yürütülen faaliyetlerin sonuncusu Zeytinburnu şubemizin katılımı ve Genel Merkez Gençlik Kollarımızın katkıları ile Zeytinburnu'nda devam etmektedir. 

Zeytinburnu Belediyesi tarafından Zeytinburnu Meydanında 12. düzenlenen ve 16 - 25 Ekim tarihleri arasında devam edecek olan Yöresel Günler Etkinliklerinde stant açan BTTDD Zeytinburnu Şubesine, Genel Merkez Gençlik Kolları katkı koyarak standımızı ziyaret edenlere derneğimizin hazırladığı Batı Trakyayı tanıtan broşürler dağıtılıp Batı Trakya Türklerinin her yönü ile tanıtımı yapıldı.  
 
Batı Trakya Standının dünkü ziyaretçileri arasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Teşkilat Başkanı Musa Yurt, Genel Merkez Veznedarı Uzm. Fzt. Dr. Adnan Apti, Genel Merkez eski Yöneticisi ve Zeytinburnu eski Şube Başkanı Av. Asım Güven, Ozan ve ünlü Halk Müziği Sanatçısı Arif Şentürk bulunmaktaydı.
 
Standımızı ziyaret eden tüm misafirleri tek tek karşılayıp ağırlayan Zeytinburnu Şube Başkanı Besim İsmailbaşa ve yönetimi gösterdikleri misafirperverlikle Batı Trakya Türklerini her zamanki gibi en iyi şekilde temsil ettiler.
  
Batı Trakya standının ziyareti sırasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz'ün huzurunda Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'a Batı Trakya Türklerine bu güne kadar verdikleri destek ve katkılar için ve her türlü aktivitede yanımızda yer alması münasebeti ile teşekkür ederken Batı Trakya Türkleri Sivil Toplum Kuruluşlarına Zeytinburnu Belediye sınırlarında bundan sonra da her türlü desteğin devam edeceğinden en ufak bir şüphesi olmadığını belirtti. 

Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin ayrıca daha önce defalarca Zeytinburnu Şube Başkanlığı ve Genel merkez Yöneticiliği yapmış son dönemde de tekrar Şube Başkanlığı görevini devralan Besim İsmailbaşa'ya da bugüne kadar yaptığı ve şu anda gerçekleştirilen yöresel günler etkinlikleri standı için yönetimi ile birlikte teşekkür ederek tebrik etti.  

Ayrıca standımızı ziyaret eden misafirlerimize de Zeytinburnunda ikamet eden kadınlarımızın hazırladığı el emeği göz nuru Batı trakya yöresel yemekleri de ikram edilerek Batı Trakyanın damak tadı da tanıtıldı.

(BTTDD)
 
  
953 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın