• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam96
Toplam Ziyaret5207998
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
AYHAN BÖLÜKBAŞI İSTANBUL 2.BÖLGE BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI


AYHAN BÖLÜKBAŞI İSTANBUL 2.BÖLGE BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİ ADAYI


Balkan camiasının önder isimlerinden Sn. Ayhan Bölükbaşı bağımsız aday olarak 1 Kasım Genel seçimlerinde 2. Bölgeden Milletvekili Adayı oldu.
 
Uzun zamandır Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Başkanlığını başarılı bir şekilde yürüten Bölükbaşı’nın Milletvekili seçilmesine kesin gözü ile bakılıyor.

Üç büyük partiden teklifler almasına rağmen, bağımsız adaylıkta karar kılan Ayhan Bölükbaşı bu hareketi ile her üç partiye de eşit uzaklıkta olduğunun mesajını vermiş oldu. Ayhan Başkan son belediye seçimlerinde, parti gözetmeksizin, her kim ki Balkan kökenli bir adayı Belediye Başkan adayı gösterirse Federasyon olarak O başkan adayını ve dolayısı ile O partiyi destekleyeceklerini açıklayarak her kesimin saygı ve sevgisini kazanmış, işte başkan dediğin böyle olur, kendi insanını düşünür şeklinde bir algıyı oluşturmuştu.AYHAN BÖLÜKBAŞI KİMDİR

Ayhan Bölükbaşı 18.02.1965 İstanbul Esenler doğumludur. M.Ü.İktisat Fakültesinden mezun oldu.1992-2000 yıllarında Güngören ve Esenler ilçe Meclis üyelikleri ile aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği, Esenler Belediyesi Belediye Başkan Yardımcılığı, İstanbul Büyükşehir Belediye meclislerinde Plan Bütçe,Tarifeler,Gençlik ve Spor Komisyonu başkanlıklarında bulundu. 2000 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Spor A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirildi. 

Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Spor A.Ş.Genel Müdürü olarak görev yaptığı yedi yıl beş aylık süre içerisinde İstanbul’un 39 ilçesinde özellikle gençliğe 800 civarında amatör spor kulüplerine ve de İstanbul’da yaşayan insanların bedensel, zihinsel, ruhsal gelişimine katkı yapacak milyar dolarlık projelerinin ve yatırımların hayata geçirilmesinde önemli rol oynamıştır. (Yüzme havuzları, spor salonları, stadlar, fitnes merkezleri, koşu ve yürüyüş parkurları, UEFA Şampiyonlar ligi finali, Formula, Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası, Uluslararası İstanbul Open Karate Turnuvası, Avrasya Maratonu, Uluslararası Satranç Turnuvası ile birçok ulusal ve uluslararası organizasyonlar v.b. gibi) 

İstanbul’un ciddi anlamda olimpiyatlara aday ve spor kenti olmasında da yaptığı çalışmalarla önemli katkılar sağlamıştır. 

03 Kasım 2002 Genel seçimlerinde 3.bölge milletvekili adayı oldu. 2004 yerel seçimlerinde K.çekmece ve 2009 yerel seçimlerinde Esenler Belediye Başkan aday adayı oldu.

Altı yıl amatör kulüplerde futbol oynadı. 1985’den 2000 yılına kadar profesyonel futbol liginde onbeş yıl Milli Lig futbol hakemliği yaptı. Futbol,basketbol, voleybol, hentbol ve yüzme branşlarında aktif sporcu olarak yer aldı. Birçok amatör spor kulübü ile federasyonlardaki yöneticilik ve İstanbul Olimpiyat Hazırlık Düzenleme Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Milli Olimpiyat Komitesi görevlerine ilaveten halen Türkiye Futbol Federasyonunda temsilci-gözlemci olarak görev yapmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarında aktif olarak yer aldı. (ALS hastaları, Görme Engelliler, Ortopedik engelliler ve Otistik engelliler dernekleri, vb.) Spor, gençlik ve yerel yönetimler konularında birçok uluslararası seminere katıldı. 

Rumeli muhaciri bir ailenin evladı olan Ayhan Bölükbaşı evli üç kız çocuk babasıdır.
 

Kaynak: http://www.muhacirinsesi.com/haber/siyaset_1/hayirli-olsun-/1867.html

  
3307 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın