• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret5204242
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
ERDOĞAN-GÜLEN VE... BATI TRAKYA'LILARERDOĞAN-GÜLEN VE... BATI TRAKYA'LILAR


Son bir sene içerisinde Recep Tayyip Erdoğan- Fethullah Gülen "kapışması-kavgasında", BATI TRAKYALILARIN Facebook ortamında taraf olmaları neticesinde YAZILANLARI-ÇİZİLENLERİ toplasak... 50 cilt kitap olur.

Aynı dönemde, yukarıdaki kamplaşmaya katılıp yazı yazanların, BATI TRAKYA HAK VE HUKUKU, insan ve azınlık hakları ihlali ÜZERİNDE YAZDIKLARINI TOPLAMAYA KALSAK...TEK BİR SATIR BULAMAYIZ!!!

Bu olay acaba nasıl değerlendirilir?

Sebebi nedir?

Niçin kendi dertlerimizle ilgilenmiyor, fikir üretmiyoruz da ...Türkiye'deki bir kapışmaya taraf oluyoruz?

Bu iş sosyoloji işidir...

Konuyu Sosyoloji hocamız Halim Çavuşoğlu'na sorduk.

Verdiği cevap şöyle:

“ŞİMDİLİK bir şey demeyeyim.

UZUN ve ÇOK BOYUTLU bi KONU ve MUHAKKAK SEN gibi, BİRÇOK HEMŞEHRİMİZİN de KABUL EDECEĞİ üzere, hiç DE MEMNUN ve MUTLU OLUNACAK bir GELİŞME değil.

TAM tersine OLDUKÇA da CAN SIKICI.

VE ben, MUHAKKAK birçok HEMŞEHRİMİZ ve ARKADAŞIMIZ gibi, sadece bizim BATI TRAKYA'daki bakımından değil, BALKANLAR'daki diğer TÜRK ve dost ve kardeş MÜSLÜMAN AZINLIKLAR mensupları bakımından da, hemen her zaman İŞARET ederim.

Şuna : VATANDAŞI olunmadığı halde (ancak VATANDAŞIN sahip olduğu HAK ve YÜKÜMLÜLÜKLER çerçevesinde KULLANDIĞI) TÜRKİYE’nin, üstelik de “ANAVATAN” konumundaki TÜRKİYE’nin, özellikle doğrudan SİYASAL konularına VEYA siyasetle dolaylı ilgisi bulunan SOSYAL konularına TARAF OLMAYINIZ, böyle yapmak suretiyle, TÜRK KAMUOYU nezdinde SAHİP olageldiğiniz, SİZLERE yönelik İLGİ ve SEVGİYİ ZEDELEMEYİNİZ, ÖRSELEMEYİNİZ, BÖLMEYİNİZ, PARÇALAMAYINIZ."
 
(trakyaninsesi)
  
1110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın