• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.82125.8446
Euro6.54736.5735
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Takvim
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam213
Toplam Ziyaret5154533
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
GTGB 1. Meslek Tanıtım semineri düzenledi

GTGB 1. Meslek Tanıtım semineri düzenledi

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) 28 Kasım Cuma günü üniversite eğitimi alacak olan öğrencilere yönelik Meslek Tanıtım semineri düzenledi.

Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) 28 Kasım Cuma günü üniversite eğitimi alacak olan öğrencilere yönelik Meslek Tanıtım semineri düzenledi.

Seminere konuşmacıları olarak Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü Müftü Yardımcısı Fehim Ahmet, doktor Orhan Çakır, İnşaat Mühendisi İbrahim Kamil, avukat Ercan Ahmet ve sigortacı Burhan Hasan katıldı.

Başkan Koray Hasan yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye Bursları ve Türkiye’deki üniversitelerin yabancı uyruklu öğrenciler için uyguladığı sınav sisteminden bahsetti. Mutlu ve başarılı bir iş yaşamı, kişinin kendi özelliklerine uygun meslek seçmesiyle mümkün olabileceğini ve çocuğun meslek seçimi sırasında görülen anne ve baba hatalarına değinen Hasan, “Biz Gümülcine Türk Gençler Birliği olarak sizlere elimizden gelen yardımı yapmaya hazırız” dedi.

Konuşmacılar, kendi mesleğindeki deneyim ve tecrübelerini, okul yıllarından başlayarak meslek hayatına atılıncaya kadar yaşadıkları süreci, mezun oldukları bölümlerin ders içerikleri ve Yunanistan’a döndüklerinde karşılaştıkları sorunları öğrencilere detaylı bir şekilde anlatarak yardımcı olmaya çalıştılar. Seminerin son bölümünde konuşmacılar, öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplandırdılar.

Seminerle ilgili GTGB tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

GTGB yönetim kurulu olarak, 2015 yılında üniversite sınavına girecek olan azınlık öğrencilerini üniversitedeki bölümler hakkında bilgilendirme seminerleri ile öğrencilerin yanlış tercihler yaparak daha sonra pişmanlık duymamaları, severek okuyabilecekleri ve mezun olabilecekleri bölümler tercih etmeleri amaçlanmaktadır. Ayrıca önümüzdeki aylarda 4 seminer daha düzenlenecek ve bu seminerlerde farklı meslek grupları tanıtılacaktık.”

Seminer sonunda Başkan Koray Hasan konuşmacılara katkılarından dolayı birer Ebru tablosu hediye etti.
 


Paylaş |                      Yorum Yaz - Arşiv     
1034 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın