• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret5282325
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Selanik’teki Türklerin Kurduğu Derneği ziyaret etti.


Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Selanik’teki Türklerin Kurduğu Derneği ziyaret etti.


Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), Selanik’teki Türklerin oluşturduğu Makedonya-Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, Selanikte Temsilcilik açmaları ile ilgili olarak: ‘TÜGİAD'ın Avrupa'daki ağlarını genişletmek hedefiyle Yunanistan'da temsilcilik açmaya karar verdik, şehri de Atatürk'ün emaneti olduğu için Selanik olarak seçtik.’ dedi.

Cuma Namazını soydaşlarla birlikte derneğin mescidinde kılan TÜGİAD başkanı namaz sonrası derneğin Türkçe eğitim veren kurs binasını da gezerek yönetimden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı.

TÜGİAD Temsilciliğinin Selanik’te açılmasından ve ziyaretlerinden son derece memnuniyet duyduğunu ifade eden Makedonya-Trakya Müslümanları Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Osman İsmailoğlu, başkana teşekkür etti ve kendilerine derneğin bir plaketini takdim etti.

YUNTÜRK’ün 2012 yılında Yunanistan’a yaptığı ziyaretler kapsamında dernek Rumeli TV ile birlikte ziyaret edilmiş ve Selanik’teki Türklerin ekonomik, sosyal sıkıntıların yanında en büyük sıkıntıları olan cami ve mezarlık sorunu dile getirilmişti. 

  
1683 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın