• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam39
Toplam Ziyaret5282326
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
“ALTIN ŞAFAK” ÜYELERİNDEN GÜMÜLCİNE'DE TÜRK AZINLIK HALKINI KORKUTAN YÜRÜYÜŞ


“ALTIN ŞAFAK” ÜYELERİNDEN GÜMÜLCİNE'DE TÜRK AZINLIK HALKINI KORKUTAN YÜRÜYÜŞ
 
“Hrisi Avgi” (Altın Şafak) üyeleri Gümülcine’de ani baskın düzenlediler.  
 
5 Nisan 2014 Cumartesi saat 18:45 civarında yaklaşık 60 kişilik bir grup ellerinde Yunanistan ve Nazi bayrakları ile polisi de atlatarak, Gümülcine sokaklarında TÜRKLER VE TÜRKİYE aleyhine sloganlar atarak yürüdüler. 
Gümülcine Türk Gençler Birliği önünden ve Türklere ait işyerlerinin önünden geçen grup ‘TÜRKLER BATI TRAKYA'DAN DIŞARI’ ‘DEFOLUN TÜRKİYE’YE’ ‘TÜRK BAŞKONSOLOSLUĞU KAPATILSIN’ sloganları attılar ve Türklere hakaret ettiler.

Daha sonra Gümülcine Şehir Meydanı'na giderek "Altın Şafak" bürolarına giren grup kısa süreliğine de olsa terör havası estirdi. 
Kalabalık GTGB’nin önünden geçerken Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı hakkında ve de GTGB hakkında hakaretler içeren sloganlar atarak yazılı bir de broşür dağıttılar.
 
Broşürde Türkiye Gümülcine Başkonsolosluğu’nun kapatılması istenirken,Türk İşadamları ve Türkler ile Ziraat Bankası aleyhine yazılanlar da dikkati çekti.


 
'Brosür Başlığı: TÜRKLER TRAKYADAN DEFOLUN
Broşür sonu Koyu yazılar: TÜRK İŞ ADAMLARI TRAKYADAN DEFOLUN..KANUNSUZ TÜRK BAŞKONSOLOSLUK KAPATILSIN!..TÜRK BAŞKONSOLOSLUĞU ÜLKE BÜTÜNLÜĞÜMÜZ VE MİLLİ ÇIKARLARIMIZ TEMELLERİNE BOMBA KOYUYOR..


Yürüyüşün Yunan Kipi Gümrüğünün Avrupa Birliği vatandaşı olmayanlara  Yunanistan’a girişe izin verilmemesi ve Atina’da EOKA Anıtının Devlet töreni ile açılmasının hemen ardından düzenlenmesi dikkat çekti.
 

Fotoğraflar K: Birlik Gazetesi

 

  
1829 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın