• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret5282325
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Bursa Fetih Törenine katıldı.

Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Bursa Fetih Törenine katıldı.

Bursa Fetih Şenlikleri Başladı

Bu yıl 10'uncusu düzenlenen Osman Gazi´yi Anma ve Bursa´nın Fethi Şenlikleri, Tophane Meydanı'nda düzenlenen törenle başladı. Açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Bursa´nın fethiyle birlikte Beylikten Cihan İmparatorluğu'na giden yolun tohumlarının atıldı. Bu sene şehrimizin kurtuluş yıldönümünün 688'inci yıl dönümünü kutluyoruz." dedi. Tophane meydanındaki açılış törenine, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın yanısıra, AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su,Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Kaymakamı Necdet Türker, Bursa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar,Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkanı Ayhan Bölükbaşı, Osmangazi Belediyesinin kardeş şehirlerinden Bulgaristan'ın Kırcaali belediyesi ile Saraybosna Staringrad Belediye başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.Mehter takımının gösterileri ile başlayan açılış töreninde, Osmangazi Belediyesi Halk Oyunları topluluğu çeşitli gösteriler sergiledi. Açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bu yıl 10. düzenledikleri fetih kutlamalarıyla, Beylikten Cihan İmparatorluğu'na giden yolun tohumlarının atıldığı yerde, aynı heyecanı bir kez daha yaşadıklarını söyledi.

Dündar, "Sahip olduğumuz tarihi mirası koruyan, manevi mirası yaygınlaştıran bir belediyecilik anlayışı ile 10. kez Bursa'mızı Fetih Bayramı ile buluşturuyoruz. Osmanlı'nın Bursa'ya giriş coşkusunu temsil eden Fetih Yürüyüşünde 7'den 70'e hepimiz bir araya geliyoruz. Bu yıl da 688. kez aynı gururu, aynı mutluluğu ve aynı birlik beraberliği tüm dünyaya göstermenin gururunu yaşıyoruz. Fetih şenliğimize her yıl farklı yörelerden farklı şehirlerden bir çok ziyaretçimiz katılıyor. Dünyanın dört bir yanından kardeşlerimiz fetih coşkumuza ortak oluyor." diye konuştu. 


Fetih coşkusunun, Saltanat kapıdan başlayan yürüyüşle devam edeceğini söyleyen Dündar, şunları kaydetti:

"Bu yürüyüş, tarihimizin, milletimizin gücünün, birlik ve beraberliğimizin, koruduğumuz manevi mirasın ileriye, gelecek nesillere taşınması yürüyüşüdür. Yüzyıllardır aynı coğrafyada, sevgiyi, barışı, kardeşliği ve dayanışmayı tüm dünyaya gösteren bir milletin yürüyüşüdür. Tarihi ve manevi mirasın başkenti Osmangazi'de bize bu coşkuyu yaşatan şanlı ecdadımızı minnet ve rahmetle anıyoruz. Fetih coşkumuz 688. kez kutlu olsun."


Osmangazi Kaymakamı Necdet Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su'nun konuşmalarının ardından, halk oyunları ekipleri, Bursa Mehter Takımı ve Bursa Kılıç Kalkan ekibinin gösteri yapıldı. Gösterilerin ardından protokol üyeleri, Tophane Meydanında kurulan Yörük çadırına geçerek bir süre oturdu.


 
Genel Başkan Ayhan Bölükbaşı:
 
‘Tarih, Kültür, Sanat ve Sanayi Şehri Evladı Fatihan Diyarı BURSA..!!!
Bu Şirin İlimizin Çok Kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanı Evladı Fatihan Torunu Sayın Recep ALTEPE Beyefendiye 2 Dönem Belediye Başkanı Seçilmesinden dolayı Hayırlı Olsun Ziyareti ve Bursa'nın Fethinin 688 Yılı Münasabetiyle yapılan Kutlama Törenlerine Davetli Olmamız Münasebetiyle 04.Nisan.2014 Cumartesi (Bugün) Katılınmıştır.
 
Osmangazi Belediye Başkanımız Sayın Mustafa DÜNDAR'a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep ALTEPEYE, Valimiz Sayın Münür Karaloğlu ve Bursa Milletvekillerine İlgilerinden ve Misafirperverliklerinden Dolayı Teşekkürler Ediyoruz.
 
Yurtiçinden ve Yurtdışından çok Sayıda Davetlinin Katılımıyla Mükemmel Bir Açılış programı Gerçekleştirilmiştir. Emeği Geçenleri Tebrik Ediyor, Başarılarının Devamını Diliyoruz.’

 
  
1456 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın