• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret5282325
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Yunanistan'da şok tape istifası!

Yunanistan'da şok tape istifası!

 
Hükümet Sekreteri Baltakos, Başbakan Andonis Samaras'ı hedef alan konuşmalar içeren bir ses kaydının çıkması üzerine istifa etti
 
Yunanistan'da, koalisyon hükümetinin Genel Sekreteri Panayotis Baltakos, aşırı sağcı Altın Şafak partisi (Hrisi Avgi) üyeleriyle arasında geçen ve Başbakan Andonis Samaras'ı hedef alan konuşmalar içeren bir ses kaydının ortaya çıkması üzerine görevinden istifa etti.

Baltakos, istifasının ardından yaptığı açıklamada, Altın Şafak milletvekili İlias Kasidiaris'in parlamentoya sunduğu ses kaydında yer alan konuşmayı Altın Şafaklı milletvekillerin ithamlarından kurtulmak için yaptığını belirterek, hükümet içerisinde yarattığı huzursuzluk için özür diledi.

Başbakan Samaras ise konuyu bilmediğini ancak olay doğru ise Baltakos'un hükümette yeri olmadığını söyledi. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Evangelos Venizelos da Baltakos'un Nazilerle, ırkçılarla ve şiddet olayları düzenleyenlerle herhangi bir şekilde ilgisi bulunmasının kabul edilemez olduğunu ifade ederek, yapması gerekenin istifa etmek olduğunu kaydetti.


AA
  
1200 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın