• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.55448.5887
Euro10.082510.1229
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret5282325
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Ahmet Mete: “Camilerimiz çirkin propagandaya alet edilmek isteniyor”


Ahmet Mete: “Camilerimiz çirkin propagandaya alet edilmek isteniyor”
 
Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Gökçepınar Camii’nin gerçekle ilgisi olmayan haberlere malzeme yapılmasına tepki gösterdi.
 
Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, Gökçepınar Camii’nin gerçekle ilgisi olmayan haberlere malzeme yapılmasına tepki gösterdi. Mete, 2010 yılında İskeçe’nin Gökçepınar köyünde yaşanan tecavüz iddiasıyla ilgili bir olayın bazı gazeteler tarafından köyün camisinde yaşanmış gibi gösterilmesini eleştirdi.

CAMİLERİMİZ HAKKINDA OLUMSUZ İMAJ YARATILIYOR

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete konuyla ilgili şunları söyledi:

“2010 yılında Gökçepınar köyünde bir olay yaşanmıştı. Küçük bir kız çocuğunun tecavüz edildiği veya cinsel tacize uğradığı iddiasıyla bazı olaylar yaşanmıştı.

Şimdi bölgedeki bazı gazeteler bu olayı, üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen yine gündeme taşıyorlar.

Neden tekrar bu konuyu ısıtarak insanların önüne getirdiklerini bilemem. Ne gibi bir hesap içinde olduklarını bilemem. Fakat bu olayı yazarken, kız çocuğunun maruz kaldığı bu çirkin olayın camide geçtiği lanse ediliyor.

Haberi ilk önce bir yerel gazete, sonra da Atina gazetesi yazdı. Ben yazılıp yazılmamasına karışamam, fakat olayın camide yaşandığı gibi gösteriyor olması rahatsızlık yaratıyor. ‘Caniler cami içinde tecavüz ettiler’ şeklinde manşet atılıyor. Halbuki olayın camiyle bir alakası yok.

Bu tür manşetler, bu tür haberler bölgedeki ve ülke genelindeki kamuoyuna camiler ve Müslümanlar, Türkler hakkında son derece olumsuz intiba yaratmaktadır.

Camilerimizi çirkin olayların yaşandığı, yapıldığı yerler olarak göstermek isteyenlere çanak tutmaktadır. Ben bu gazetelere de birer mektup yazarak olayın hassasiyetine dikkat çekeceğim.

Öğrendiğimiz kadarıyla Bağımsız Yunanlılar Partisi milletvekili Terens Kuik de olayı meclise taşımış.

Biz olayın polisle olan kısmına veya yargıyla olan kısmına karışamayız. Olayın bir an önce aydınlatılması da devletin görevidir.

Ama bu çirkin olayların camilerimizde yapılıyor gibi gösterilmesine de sessiz kalamayız. Camilere ve mabetlerimize karşı yapılan her türlü çirkin propagandayı kınıyoruz.”  
1325 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın