• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret5204343
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
Selahattin Meriç Gaziosmanpaşa belediye başkan aday adayı oldu.27.11.2013
 
Selahattin Meriç Gaziosmanpaşa belediye başkan aday adayı oldu.
 
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa şubesi eski başkanı olan avukat Selahattin Meriç Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu.
 
Rumeli Türk Dernekleri Federasyonu Başkanı ve aynı zamanda Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gaziosmanpaşa şubesi eski başkanı olan avukat Selahattin Meriç Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. selahattin Meriç’in aday adaylığı 27 Kasım Çarşamba günü Gaziosmanpaşa’daki Şelale Düğün Salonunda düzenlenen tanıtım toplantısıyla açıklandı.

SELAHATTİN MERİÇ KİMDİR?

11 Kasım 1966 tarihinde Yunanistan Dedeağaç’ta dünyaya geldi. İlköğrenimini tamamladıktan sonra orta öğrenim için Batı Trakya’dan Türkiye’ye gitti. İstanbul Büyük Çekmece Ortaokulu’ndan mezun oldu.
Lise öğrenimini Gaziosmanpaşa Plevne Lisesi’nde, yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı.

Daha öğrencilik yıllarında Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Gençlik Kolları ile başlayan sivil toplum örgütleri ile çalışmaları halen birçok kuruluşta devam etmektedir.

Bunlar sırasıyla;

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinde 3 yıl Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 2 yıl Gaziosmanpaşa şubesi denetim kurulu üyeliğinden sonra, 2 yıl genel sekreterlik yapmış ve 2002-2007 yılları arasında BTTDD Gaziosmanpaşa şube başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Rumeli Balkan kökenli vatandaşlarımızın en yoğun olduğu ilçe olan Gaziosmanpaşa’da 2002 yılında oluşturulan ve 17 dernek 3 vakıf ve 5 spor kulübünün temsil edildiği Rumeli Platformunun kurucu başkanı olup halen başkanlığını yapmaktadır.

Orta derecede Almanca bilen Av.Selahattin Meriç Yunanca’yı ise iyi derecede bilmekte olup aynı zamanda Yunanca yeminli tercümanlık da yapmaktadır. Evli olup iki çocuk babasıdır.
 
Kaynak: http://www.gundemgazetesi.com


 
  
2295 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın