• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam133
Toplam Ziyaret5229366
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
YUNTÜRK Genel Başkanı Ferruh ÖZKAN Atina ve Gümülcine’de çalışma ve nezaket ziyaretlerinde bulundu.

YUNTÜRK Genel Başkanı Ferruh ÖZKAN Atina ve Gümülcine’de çalışma ve nezaket ziyaretlerinde bulundu.

Üç günlük bir çalışma ziyareti için 02-05 Nisan 2013 tarihleri arasında Yunanistan’a giden YUNTÜRK Genel Başkanı ve Yeni kurulan Müteşebbis Heyetleri Birliği Eş Başkanlığını üstlenen Ferruh ÖZKAN Atina ve Gümülcine’de çalışma ve nezaket ziyaretlerinde bulundu.

Atina Merkezli kurulan Birliğin Türk tarafı eş başkanlığını üstlenen YUNTÜRK Başkanı Ferruh Özkan’ın yanı sıra Birlik Yönetim Kurulu üyesi Gümülcine Bölge Sorumlusu Hasan M. Bakioğlu da ziyaretlerde hazır bulundu.


Yapılan ziyaretlerde yeni kurulan birliğin tanıtımını, birliğin hedef ve amacı hakkında bilgiler içeren tebliğ sundular.

Batı Trakya’daki İlk ziyaretlerini Gümülcine Başkonsolosluğu’na gerçekleştiren Ferruh Özkan ve Birlik Yönetim Kurulu üyesi Gümülcine Bölge Sorumlusu Hasan M. Bakioğlu,Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener tarafından kabul edildiler.

İkinci ziyaretlerini Gümülcine Müftüsü aynı zamanda Azınlık Danışma Kurulu Başkanlığına seçilen İbrahim Şerif’e gerçekleştiren 2 kişilik heyet yeni görevlerinden dolayı İbrahim Şerif’e hayırlı olsun dileklerini ilettiler.

DEB Partisi Genel Merkezi ziyaretlerinde Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş tarafından kabul edilen heyet daha sonra Sami Toraman’ın başkanlığını yürüttüğü Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği ve BAKEŞ Başkanı Cemil Kabza’yı makamlarında ziyaret ettiler.

Ziyaretler ile ilgili görüşlerine başvurulan Ferruh Özkan:

‘Malumunuz olduğu üzere yıllardır iş adamlığımın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol almış, geçmiş dönem BTTDD ve mevcut YUNTÜRK derneklerinin genel başkanlıkları yanında Rumeli Balkan Konfederasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, halen 65 derneği bünyesinde barındıran Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığı ve Yunanistan temsilciği, DEİK üyeliği, DTİK Balkanlar Komitesi Yunanistan’dan sorumlu başkanlığını yürütmekteyim.

Türk-Yunan ilişkileri ve dolayısıyla Batı Trakya sorunlarına bakışım herkesçe bilinmektedir. Türk-Yunan dostluğunun İstanbul Rumlarından ve Batı Trakya Türklerinden geçtiğine inanan biri olarak, iki ülke halklarının daha yakınlaşması, Türkiye ve Yunanistan arasındaki mevcut ticaret hacmini yükseltmek, ikili ilişkilerde var olan iki ülke işbirliğinin daha da ileri seviyelere götürülmesi maksadı ile Yönetim kurulu, Türk ve Yunan uyruklu müteşebbislerden oluşan Atina merkezli ‘’Türk-Yunan Ticaret Odaları Müteşebbis Heyetleri Birliği’’ ni kurduk ve bu resmi olarak onaylandı.

Atina’da yapılan İlk Yönetim kurulu toplantısında bana Eş başkanlık görevini tevdi ettiler.Bu amaçla bilgilendirme amaçlı nezaket ziyaretlerinde bulunduk.

Her iki ülke halkları için hayırlı olsun.Projeler bazında çalışmalarımız var.Bunları yakın zamanda kamuoyu ile paylaşacağız’ dedi.


 


 

‘Türk-Yunan Ticaret Odaları Müteşebbis Heyetleri Birliği’’nin yapılan ilk yönetim kurulu toplantısı sonucunda görev dağılımı şu şekilde oluştu:

Eş Başkanlar

-Ferruh Özkan- Türkiye- İstanbul Bölge Sorumlusu

-Likurgos V. Papayannopulos- Yunanistan- Atina Bölge Sorumlusu

-Dr. Nikos Vogonikolos- Yunanistan- Patra Bölge Sorumlusu

Yönetim Kurulu Üyeleri

-Hasan M. Bakioğlu – Yunanistan- Gümülcine Bölge Sorumlusu

-Apikian Zanno – Yunanistan- Selânik Bölge Sorumlusu

 

(YUNTÜRK)

  
2460 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın