• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam288
Toplam Ziyaret5352637
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
YUNTÜRK ATİNA’DA BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU.

YUNTÜRK ATİNA’DA BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU.

Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkanı Ferruh Özkan başkanlığında YUNTÜRK heyeti 27 Eylül Perşembe günü Atina’da ziyaretlerde bulundu.

Atina’daki ilk ziyareti TC Atina Büyükelçiliğine gerçekleştiren heyet Müsteşar Özgür Altan’ı makamında ziyaret etti.

Atina-Pire Başkansolosluğu’na yapılan ziyarette Başkonsolos yardımcısı Süalp Erdoğan tarafından kabul edilen Yuntürk heyeti daha sonra Atina’da bulunan askeri şehitliği gezdi.


TC Ekonomi Bakanlığı Atina Ticaret Müşavirliğinde Ticaret Başmüşaviri Ali İ. Sakallıoğlu ile de bir araya geldi.

24-30 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen Yunanistan çalışma gezisi programı çerçevesinde gerçekleştirilen Atina ziyaretlerinde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve Genel başkan Ferruh Özkan YUNTÜRK’ün kuruluş amacı ve faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

YUNTÜRK  Başkanı ve aynı zamanda Dünya Türk İş Konseyi Balkanlar Komitesi Üyesi ve Yunanistan Temsilci de olan Ferruh Özkan ziyaretlerde yaptığı konuşmada, “güçlü bir Türk diasporasının oluşması yönündeki iradelerinin İstanbul’da düzenlenen kurultay sonrasında da devam ettiğini ve alınan kararlar doğrultusunda çok sayıda  ülke ve şehir temsilciliklerinin kurulacağını” belirtti.

Özkan Yunanistan Türklerinin her türlü sorununun çözümü konusunda da yardımcı olmaya hazır olduklarını söyledi.

Ziyaretlere Genel Başkan Ferruh Özkan’ın yanı sıra Genel Sekreter Ersin Karaca, Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Yıllar, Yunanistan Ana Kara Sorumlusu Ehat Can,Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Halit Gökalp Küçük,YUNTÜRK Girit-Rodos ve adalarından sorumlu Başkan Yardımcısı görevinin yanında Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Danışmanlığı ve DTİK Yunanistan Temsilciliği alt grup başkanlığını yürüten Hasan Hasan, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kara,Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Rıfat Yakupoğlu, Ankara Batı Trakya Türk Birliği Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Vekil ve Rumeli TV Program Yapımcısı Fevzi Kurtuluş Katıldı.

  
2369 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın