• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.054619.1310
Euro20.510920.5930
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam288
Toplam Ziyaret5352637
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
YUNTÜRK BATI TRAKYA’DA BULUNAN KURUM VE KURULUŞLARI ZİYARET ETTİ.

YUNTÜRK BATI TRAKYA’DA BULUNAN KURUM VE KURULUŞLARI ZİYARET ETTİ.

Yunanistan Türkleri Derneği Genel Başkanı Ferruh Özkan başkanlığında YUNTÜRK heyeti 25 Eylül Salı günü Gümülcine ve İskeçe’de ziyaretlerde bulundu.

24-30 Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenen Yunanistan çalışma gezisi programı çerçevesinde gerçekleştirilen ziyaretlerde karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretlere Genel Başkan Ferruh Özkan’ın yanı sıra Genel Sekreter Ersin Karaca, Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Yıllar, Yunanistan Ana Kara Sorumlusu Ehat Can,Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Halit Gökalp Küçük,YUNTÜRK Girit-Rodos ve adalarından sorumlu Başkan Yardımcısı görevinin yanında Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Danışmanlığı ve DTİK Yunanistan Temsilciliği alt grup başkanlığını yürüten Hasan Hasan, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kara,Rumeli Balkan Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Rıfat Yakupoğlu, Ankara Batı Trakya Türk Birliği Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Vekil ve Rumeli TV Program Yapımcısı Fevzi Kurtuluş Katıldı.

25 Eylül Salı günü Gümülcine’ye geçen heyet İlk ziyaretini Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim şerif’e gerçekleştirdi.

Gümülcine Başkonsolosu O.İlhan Şener,Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı İsmet Kadı, DEB Partisi Genel Sekreteri Hasan Hasan,Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Koray Hasan,Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği Başkanı Sami Toraman’a nezaket ziyaretlerinde bulundular.

Gümülcine’de Azınlık Danışma Kurulu Başkanı İsmet Kadı’nın heyet onuruna verdiği yemek sonrasında İskeçe’ye Geçen heyet İskeçe seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete’yi makamında ziyaret etti.

YUNTÜRK Başkanı ve aynı zamanda Dünya Türk İş Konseyi Balkanlar Komitesi Üyesi ve Yunanistan Temsilci de olan Ferruh Özkan ziyaretlerde yaptığı konuşmada, “güçlü bir Türk diasporasının oluşması yönündeki iradelerinin İstanbul’da düzenlenen kurultay sonrasında da devam ettiğini ve alınan kararlar doğrultusunda çok sayıda ülke ve şehir temsilciliklerinin kurulacağını” belirtti.

Özkan Yunanistan Türklerinin her türlü sorununun çözümü konusunda da yardımcı olmaya hazır olduklarını söyledi.

Heyet daha sonra Selanik’e hareket etti.

  
2362 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın