• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.648820.7315
Euro22.042722.1311
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam195
Toplam Ziyaret5372902
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
KINAMA- YÜNTÜRK OLARAK GÜMÜLCİNE TÜRK GENÇLER BİRLİĞİNE YAPILAN SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ

KINAMA

06 Ağustos 2012 Pazartesi günü Gümülcine'de Polis Okullarına göçmen yerleştirilmesini protesto amacı görüntüsüyle başlayıp Gümülcine Türk Gençler Birliğine şişe ve taşlı saldırı ile devam eden bir yürüyüş düzenlenmiştir.

Türk Gençler Birliğinden sonra grup T.C.Gümülcine Başkonsolosluğuna doğru hareket etmiş ve burada da taşkınlık çıkarması son anda önlenmiştir.

Öncelikle bu tür provokatif hareketleri şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Bu tür provokatif hareketlerin Yunan derin devletinin son kalıntılarının Batı Trakya’da her iki halkta da huzursuzluk çıkarmak istemesinden kaynaklandığını düşünmekteyiz.

Batı Trakya Türk halkı bu saldırıya karşılık sağduyulu davranarak ve cevap vermeyerek en doğru hareketi yapmıştır. Ama daha ileride olabilecek bu tür hareketler ile sabırların zorlanması ve tükenmesi beklenmemelidir. Daha vahim olası hadiselerin önlenmesi için gereken önlemler şimdiden alınmalıdır.

Daha önce Rodos’a imam tayini ile ilgili açıklamamızda bu tür Provokatif olayların olabileceğini ve dikkatli olunması gerektiğini belirtmiştik.

YÜNTÜRK OLARAK YAPILAN BU SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ. YUNAN DERİN DEVLETİNİN ÜÇ BUÇUK ÇAPULCUYU TOPLAYIP OLAY ÇIKARMAK İÇİN YAPTIRDIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ BU TÜR KOMPLOLARIN HER İKİ TOPLUM İÇİN DE YARAR SAĞLAMAYACAĞI AŞİKARDIR.

BATI TRAKYA TÜRK HALKININ SABRI BU TÜR PİS OYUNLARLA DENENMEMELİDİR. BATI TRAKYA TÜRK HALKI HER ZAMAN VATANINA BAĞLI KALMIŞ VE GEREKTİĞİNDE BU VATAN İÇİN BEDEL ÖDEMİŞ VE HALEN DE ÖDEMEKTEDİR.

BATI TRAKYA’DA OLABİLECEK DAHA BÜYÜK OLAYLARIN OLASI SONUÇLARININ HER İKİ ÜLKE İLİŞKİLERİ YANINDA, HER İKİ AZINLIK FERTLERİNİ DE DOĞRUDAN ETKİLEYEBİLECEĞİ UNUTULMAMALIDIR.

BU TÜR SİNSİ POLİTİKALARA KARŞI DİKKATLİ OLUNMALI VE SAĞDUYU İLE YAKLAŞILMALIDIR.

 

YUNTURK YÖNETİM KURULU

  
2130 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın