• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam214
Toplam Ziyaret5374224
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
'YUNANİSTAN'DA HAKLARIMIZI ALAMAZSAK GÖK KUBBEYİ YERE İNDİRİRİZ’

'YUNANİSTAN'DA HAKLARIMIZI ALAMAZSAK GÖK KUBBEYİ YERE İNDİRİRİZ’

YUNTÜRK GENEL BAŞKANI FERRUH ÖZKAN YUNANİSTAN DIŞİŞLERİ BAKANININ AÇIKLAMALARINA CEVAP VERDİ:

‘Yunanistan’daki Müslüman Türk Azınlığının arkasında tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Müslüman alemi vardır. Yunanistan’daki haklarımız verilmez ise Gök Kubbeyi Yere İndiririz.’

Gerekçesi ne olursa olsun, YUNTÜRK'ün Türkiye'de azınlıklar konusunda atılan adımların Yunanistan’da karşılığı olmadıkça sessiz kalmasının mümkün olmadığnı vurgulayan Ferruh Özkan : “Sayın Başbakanımızın sözü vardır. Bu sözlere rağmen Yunanistan’da haklarımızı alamazsak GÖK KUBBEYİ YERE İNDİRİRİZ” dedi.

Genel Başkan Ferruh Özkan Yunanistan Dışişleri Bakanı Avramopoulos’un'Patrikhanenin itibarı ve boyutu, ne hukuk ne de ahlak açısından Trakya'daki Müslüman Azınlıkla bir tutulmasına izin vermez'açıklaması ile ilgili olarak ise:

“Yunanistan’daki azınlıklar bizim iç işimiz siz karışmayın diyenler bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin iç işlerine karışıyor ve Patrikhane ve Ruhban Okulu ile ilgili çözüm için gayret göstereceğiz diyorlar. Atina Antlaşmasını ve Lozan Antlaşmasını açıp okumalarını tavsiye ediyoruz. Türkiye’de Rum azınlığın, Cemaatinin ve Patrikhanenin sahip olduğu hakların ne kadarına Yunanistan Türkleri Yunanistanda ve Batı Trakya’da sahip olabildiler? Yunanistan yeni hükümeti Yunanistan Türklerinin haklarını vermeye başlamazsa sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize düşen her görevi yapacağımızı bilsinler. Avramopoulos’un açıklamalarını gördükten sonra Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na çok önemli görevler düştüğünü belirtmek isteriz. Ayrıca Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın bize verdiği sözü de unutmuyoruz. Yunanistan’daki Müslüman Türk Azınlığının arkasında tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Müslüman alemi vardır. Yunanistan’daki haklarımız verilmez ise Gök Kubbeyi Yere İndiririz.” Dedi.

  
2352 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın