• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam263
Toplam Ziyaret5374273
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
SIRA YUNANİSTAN’DA

SIRA YUNANİSTAN’DA

Yuntürk Genel Başkanı Ferruh Özkan.: “Başmüftülük için 3 listeyi Yunanistan Cumhurbaşkanı’na sunmanın vakti geldi” dedi

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez’in Fener Rum Patrikhanesine yaptığı ziyareti değerlendiren Yuntürk Genel Başkanı Ferruh Özkan.: “Başmüftülük için 3 listeyi Yunanistan Cumhurbaşkanı’na sunmanın vakti geldi” dedi.

Doğan haber ajansına verdiği demecinde Özkan: “Yapılan görüşmeden çok önemli mesajların çıktığı görülmektedir.Umarım bütün kurum ve kuruluşlar Yunanistan ve Türkiye’de gereken mesajları almıştır. Bundan sonra sıra Yunanistan’a gelmiştir. 1913 Atina Antlaşmasına göre 3 adet Başmüftü adayının belirlenip Yunanistan Cumhurbaşkanı’na sunulması gerekmektedir. Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak, Müftülerimizin bir araya gelerek oluşturulacak 3 liste ile Yunanistan Cumharbaşkanı’na gidebileceği bir formül düşünmekteyiz. Böylelikle 100 yıldır çözülemeyen Başmüftülük ve müftülükler sorununun çözülebileceği kanaatini taşımaktayız.

Bu çözümün yolu da karşılıklı görüşerek diyalog kurmaktan geçmektedir. Sivil toplum kuruluşu olarak biz, Yunanistan Türklerinin kazanımları için üzerimize düşen görevleri yapmaya devam edeceğiz.

  
2326 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın