• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://twitter.com/yun_turk

YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM'de Batı Trakya Oturumu
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar20.830120.9136
Euro22.427622.5175
Yunturk Twitter
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam267
Toplam Ziyaret5374277
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 
BATI TRAKYA TÜRK HALKI ESKİ SİYASİ PARTİLERDEN UZAK DURUYOR

Yunanistan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği genel Başkanı Ferruh Özkan, Yunanistan seçimlerini yerinden izlemek için bulunduğu Batı Trakya’da Doğan Haber Ajansına bir demeç verdi.

Seçim yasaklarına girilmeden önce verdiği demecinde Ferruh Özkan ‘‘Batı Trakya’da yaptığım gözlemlerde Batı Trakya Türk halkının eski siyasi partiler ve bu partilerin milletvekillerinden uzak durmayı tercih ettiğini’’ belirterek, ‘‘40 yıldır her türlü sıkıntıyı yaşatan 2 siyasi partinin milletvekillerine kesinlikle oy vermeyeceklerini ifade eden bir Batı Trakya varlığını görmüş bulunmaktayım.’’dedi.

Pazar günü yapılacak seçimlerde gelinen noktanın fevkalade önemli olduğunu belirten Genel Başkan Ferruh Özkan ‘‘Batı Trakya Türk Müslüman halkının Pazar günü yapılacak seçimlerde eski siyasi partilere değil, yeni siyasi partilere ve adaylarına yöneleceğini gördüm. Gümülcine’de İlhan Ahmet’in ve İskeçe’de Hüseyin Zeybek’in Pazar günü yapılacak seçimlerde oy patlaması yaratarak yeni dönemde Parlamentoda yerlerini alacaklarını gözlemledim.’’dedi.

Genel Başkan Ferruh Özkan, Batı Trakya’da seçimler sonucu belli oluncaya kadar kalacağını belirterek yapılacak seçimlerin tüm Yunanistan halkı için hayırlı sonuçlar getirmesini diledi.

  
2181 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın