• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret5229116
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Eski Başkanı ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İpsala Gümrük Kapısı’ndan Yunanistan’a ‘sakıncalılar’ listesinde ismi geçtiği gerekçesi ile alınmadı.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a Yunanistan’a Giriş Yasağı

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Eski Başkanı ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İpsala Gümrük Kapısı’ndan Yunanistan’a ‘sakıncalılar’ listesinde ismi geçtiği gerekçesi ile alınmadı.

 

BTTDD GENEL MERKEZİ TARAFINDAN YAPILAN BASIN AÇIKLAMASI

-31 AĞUSTOS 2013-

 Basın Açıklaması

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a Yunanistan’a Giriş Yasağı Konulmasını ve Derneğimiz Eski ve Mevcut Yöneticilerine Yönelik Yasakçı Zihniyeti Şiddetle Kınıyoruz

 

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Bursa Şubesi Eski Başkanı ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İpsala Gümrük Kapısı’ndan Yunanistan’a ‘sakıncalılar’ listesinde ismi geçtiği gerekçesi ile alınmamıştır.

 

Eski Bursa Şube Başkanımız ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, makam otomobili ile Kozlukebir Belediyesi tarafından düzenlenen Alantepe Panayırına katılmak üzere Batı Trakya’ya gitmek istemiş, gece saat 23.00 sıralarında Dündar, İpsala Gümrük Kapısı’nda Atina tarafından konulan Yunanistan’a giriş yasağı nedeniyle Yunanistan’a sokulmamıştır. Yaşanan olay üzerine Mustafa Dündar Bursa’ya geri dönmüştür.

 

Deneğimizin Genel Başkanlarına, eski ve yeni yöneticilerine yönelik Yunanistan’ın uyguladığı sistematik sindirme hareketinin ve yasakçı zihniyetin bir tezahürü daha yaşanmıştır. Yunanistan devletine yakışmayan bu tutumu nedeniyle bu olaya vesile olanları şiddetle kınar, Geliştirilmesini temenni ettiğimiz Türk-Yunan dostluğuna bu tür yaklaşımlarla bir katkı sağlanamayacağını, bu nedenle söz konusu yasakların derhal kaldırılmasını talep ederiz. Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.

31.08.2013

 

Av. Necmettin HÜSEYİN                      Taner MUSTAFAOĞLU

        Genel Sekreter                                   Genel Başkan

 1007 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın