• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret5229117
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Batı Trakya Türkleri’nin itirazlarına rağmen hükümet tarafından uygulamaya konmaya çalışılan “240 İmam Yasası” kadrosunda yer alan bir kişi istifa etti.

“Tayinli din adamı” kadrosundan istifa etti!
 
Batı Trakya Türkleri’nin itirazlarına rağmen hükümet tarafından uygulamaya konmaya çalışılan “240 İmam Yasası” kadrosunda yer alan bir kişi istifa etti.
 
Batı Trakya Türkleri’nin itirazlarına rağmen hükümet tarafından uygulamaya konmaya çalışılan “240 İmam Yasası” kadrosunda yer alan bir kişi istifa etti. İskeçe’nin Şahin köyünde yaşayan ve geçtiğimiz günlerde isimleri açıklanan 71 “tayinli din adamı” arasında yer alan Abidin Hacıbedel’in istifa dilekçesini verdiği ifade edildi.

Ailesiyle birlikte Şahin’de yaşayan ve geçtiğimiz günlerde açıklanan listede yer alan İskeçe ilindeki toplam 23 “tayinli din adamı”ndan biri olan 53 yaşındaki Abidin Hacıbedel’in 7 Ağustos Çarşamba tarihinde, ilgili makama istifa dilekçesini sunduğu kaydedildi. Hacıbedel’in istifa dilekçesinde sağlık sorunlarını gerekçe olarak gösterdiği ifade edildi.

“Tayinli din adamı” kadrosundan istifa eden Abidin Hacıbedel’in yazılı dilekçesi sosyal medyada paylaşıldı.

KÖYLÜ TEPKİ GÖSTERDİ

Bu arada, İskeçe’deki “240 İmam Yasası” kadrosunda yer alan ve geçtiğimiz günlerde ismi Batı Trakya genelindeki toplam 71 kişilik “tayinli din adamı” listesinde bulunan Şahinli Abidin Hacıbedel’in köylülerinden yoğun tepki gördüğü bildirildi. 


852 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın