• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://tr-tr.facebook.com/pages/Yunt%C3%BCrk-Yunanistan-T%C3%BCrkleri-K%C3%BClt%C3%BCr-ve-Dayan%C4%B1%C5%9Fma-Derne%C4%9Fi/437619229599053
  • https://twitter.com/yun_turk
YUNTÜRK LOGO
Batı Trakya ile ilgili YÖK Tez ve Makaleler
TBMM Batı Trakya Oturumu
Yunanistan Vize Ofisi
Ziyaret İstatistiği
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam98
Toplam Ziyaret5208000
Üyelik Girişi
                        
YUNANİSTAN TÜRKLERİ KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 

Ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan'da, bünyesinde birçok televizyon ve radyo kanalı bulunan EPT TV'nin kapatıldığı açıklandı.

Yunanistan'da Devlet Televizyonu EPT TV (ERT) Kapatıldı

Ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan'da, bünyesinde birçok televizyon ve radyo kanalı bulunan EPT TV'nin kapatıldığı açıklandı.Ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan'da, bünyesinde birçok televizyon ve radyo kanalı bulunan EPT TV'nin kapatıldığı açıklandı. Yunanistan Hükümet Sözcüsü Simos Kedikoglou, EPT TV kanalı aracılığıyla yaptığı açıklamada, bugünden itibaren kurum bünyesindeki tüm kanal ve radyoların kapanacağını, yakın zamanda devlete ait olmayan yeni bir kurumun oluşturulacağını kaydetti.

Tüm çalışanların tazminatlarını alacağını belirten Sözcü, yeni kurulacak kurumda daha az kişinin görev yapacağını ifade etti. Stüdyoları işgal ettiler Devlete ait tüm televizyon ve radyoların kapandığı açıklamasının ardından, Atina'daki EPT ve NET ile Selanik'teki EPT 3 stüdyoları çalışanlar tarafından işgal edilerek özel haber programları yayınlanmaya başlandı.Atina Gazeteciler Birliği (ESHEA) ve Yunanistan Gazeteciler Federasyonu (POESY) ülkedeki tüm radyo ve televizyonlarda 19.00-01.00 arası iş durdurma eylemi kararı alındığını bildirdi. Yunan medyası 2 bin 656 kişinin işsiz kaldığını duyurdu.

(Deutsche Welle)


1675 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın